Uživatelská příručka - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Uživatelská příručka

Vydáno: 14.8.2011 v 00:10 | Autor: Gekon

Jak jste si jistě všimli, nedávno na našem webu přibylo pár užitečných funkcí a vylepšení. Nejhlavnější z nich je propojení uživatelských profilů z fóra s těmi na webu. Popíšeme si základní nastavení profilu.

Do administrace vašeho profilu se dostanete poměrně jednoduše. Nahoře na našem webu se nachází šedá administrační lišta. Po pravé straně lišty můžete najít okénko pro vyhledávání, po levé pak miniaturu vašeho avataru a jméno vašeho profilu. Když najedete kurzorem myši na jméno profilu, objeví se rozbalovací seznam s možnostmi „Profil“ a „Odhlásit se“. Po kliknutí na tlačítko Profil se dostanete do administrace vašeho profilu. Po levé straně se nachází menu a uprostřed stránky jsou položky nastavení.

Položky nastavení:

 • Vizuální editor – Zakázat vizuální editor
  Tuto možnost nezaškrtávejte, pokud nemáte dobrou znalost jazyka HTML. Vizuální editor vám pomáhá při psaní a editaci článků na našem webu.
 • Barevné schéma administrace – Modrá, Šedivá
  Ve výchozím nastavení je zvolena šedivá. Barevné schéma administrace vám upraví vzhled nastavení a postranního menu.
 • Zobrazit administrační lištu – Na webu, V administraci
  Nemá účinek, zobrazení lišty je vynucené nastavením webu.
 • Uživatelské jméno, Jméno, Příjmení, Přezdívka, Veřejně zobrazovat jako
  Uživatelské jméno je to, které jste zadali při registraci, nebo to, které vám bylo přiděleno při spojení webu a fóra, nelze jej jakkoliv měnit. Do položek jméno a příjmení můžete vyplnit své skutečné jméno a příjmení. Kolonka přezdívka je ve výchozím nastavení shodná s vaším uživatelským jménem, ale na rozdíl od něj ji můžete libovolně měnit. Rozbalovací seznam „Veřejně zobrazovat jako“ obsahuje vaše uživatelské jméno, skutečné jméno a přezdívku. Můžete si tak určit, co se bude zobrazovat u vašich komentářů a článků na webu.
 • Kontaktní informace – Email, Webová stránka, AIM, Yahoo IM,  Jabber/Google Talk
  V kolonce Email je uveden email, který jste zadali při registraci. Pokud váš email změníte ,můžete ho zde přepsat. Další kolonky jsou čistě na vás, můžete a nemusíte je vyplnit.
 • Osobní informace
  Do textového pole pod nadpisem „Osobní Informace“ můžete napsat vše co chcete, aby o vás ostatní věděli. Například jaké hry rádi hrajete, vaše oblíbené jídlo, pití, domácí mazlíček atd.
 • Nové heslo
  Přihlašování probíhá přes údaje z fóra, změnu hesla musíte provést tam.
 • Tlačítko Aktualizovat profil
  Toto tlačítko je nutné pro uložení změň, které jste v nastavení provedli. Ať už změníte jakoukoliv položku, je nutné kliknout na „Aktualizovat Profil“.

Přidávání článků

Pokud chcete web obohatit o nějaký svůj článek, máte možnost. Stačí jen na administračním panelu najet ukazatelem myši na položku „Akce“ a objeví se rozbalovací seznam. V seznamu jen najedete na tlačítko „Vytvořit stránku“ tím se dostanete do editoru stránek. Druhou možností jak se dostat k tomuto editoru je v panelu administrace kliknout na „Stránky“ a dále na „Vytvořit stránku“. V editoru se nachází mnoho funkcí, které je lepší si vyzkoušet na vlastní kůži, popíšeme si tedy jen ty základní.

Položky editoru stránek:

 • Textové pole „Zadejte název“
  Do tohoto pole zadáte jméno vašeho článku, mělo by vystihovat obsah článku.
 • Textové pole samotného článku
  Najdete na něm 2 záložky, Editor a HTML. Na záložku HTML neklikejte, pokud nemáte znalost jazyka HTML, editor je uživatelský velmi příjemný a zastane veškeré potřebné funkce.
 • Okno Publikovat
  V okně s názvem „Publikovat“ se nachází vše potřebné pro publikaci vašeho článku. Tlačítko „Uložit koncept“ uloží článek, ale ještě ho nepublikuje a vy ho tak můžete dále upravovat. Používá se například v případě, když jeden den článek nedopíšete a druhý chcete pokračovat, poté článek uložíte jen jako koncept a další den na něm můžete pracovat. Tlačítko „Náhled“ vám ukáže jak bude váš článek vypadat na stránkách našeho webu. Když jste s článkem spokojení a chcete ho publikovat, klikněte na tlačítko „Odeslat ke schválení“. Tím se nám článek dostane na oči a my jej po přečtení a uznání jeho vhodnosti publikujeme na webu.
 • Vlastnosti stránky
  Veškerá nastavení tohoto okénka prosím nechte na redakčním týmu. Rozbalovací seznam „Nadřazená stránka“ určuje do jaké sekce se článek publikuje.

 

A to je vše k funkcím na webu. Doufám, že vám Uživatelské příručka pomohla se lépe zorientovat ve vašem profilu a v publikaci článků. Veškeré další dotazy směřujte na fórum.