Jedi Knight - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Jedi Knight

Vydáno: 30.10.2009 v 18:32 | Autor: Kereloth

„Statečný a odhodlaný ochránce míru“

Jako symbol naděje v temných časech, Rytíř Jedi je už po víc jak dvacet tisíc let hlavním pilířem celého Řádu, ochraňující Republiku a udržující mír v celé galaxii. I když za celou dobu jejich existence sloužili jako generálové, rebelové nebo prostí bojovníci, největší test jejich sil a zkušeností začíná právě teď.
Skrze poctivý výcvik a dlouhé meditace, Jedi vede své tělo a mysl do dokonalé harmonie. Společně tedy Jedi jeho schopnostmi vycítit Sílu s výjmečnými reflexy a celkovou obratností přetváří boj ve formu umění, kombinující ladné akrobatické kousky s elegantními a efektivními údery a výpady světelným mečem.
Jako zdroj inspirace pro své spojence a zároveň zastrašujícím protivníkem jeho nepřátel je přítomnost Jedie v jakémkoli boji vítána. Historie řádu, plná boje za spravedlnost si vysloužila mnoho důvěry nespočtu spojenců, stejně tolik také hněvu mnoha nepřátel. Najdou se i tací, natolik pošetilí, aby se postavili zkušenému Rytíři Jedi, pokud tedy neoplývají schopnostmi a výzbrojí, kterými by vyrovnali své šance.
Temné protějšky Jediů zaznamenaly během války mnoho vítězství, které rozšířily působnost Impéria a stavěly Republiku do pozice obránce. Před Coruscantskou Dohodou Sithové upevnili své vojenské síly, i v době kdy se Jediové stáhli na Tython – přesun, který byl přijat politiky Repubiky velmi podezřívavě. Nicméně, válka je stále daleko od svého konce a rozhodnutí Jediů zůstává pevné. Věrni Repubilce a světlé straně Síly, Rytíři Jedi bojují s odhodláním a statečností vrhnout se do jakékoli bitvy, za účelem ochrany svobody, demokracie a zadržení úmyslů těch, kteří se jim vzpírají.

Bez ohledu na to, jak strašlivé mohou nastat podmínky, Rytíř Jedi věří Síle a uchovává si chladnou hlavu. Vědomosti a sebekontrola jsou základními prvky rozumných rozhodnutí a emocionální a mentální jasnost je tak nezbytně žádaná. Udržování pozornosti umožňuje Rytíři spoleh na vlastní intuici – správné myšlenky vedou ke správným činům.
Pro většinu bytostí je Rytíř Jedi ochránce skvostného snu: o míru, spravedlnosti a světlejších zítřcích. Osud galaxie tak závisí na Rytířových schopnostech, udržet sen naživu.

Specializace – shrnutí

Název Jedi Guardian Jedi Sentinel
Výzbroj Single Saber / Heavy Armor Dual Wield Saber
Další výbava Leadership / Party Buffs Saber fighting specialist
Role Tank/DPS Melee DPS
Guardian (Ochránce) Jedi Guardian
Jako zeď mezi lidmi Republiky a jejich nepřáteli dovedou Ochránci stát s klidem tváří v tvář obrovské přesile a vyzývá je k útoku. Perfektní koncentrace a Síla umožňují neztrácet pohyblivost ani v těch nejtěžších typech brnění, což z nich dělá velice těžce zničitelné cíle. Vůdci na i mimo bojiště, Ochránci inspirují své spojence k jejich nejlepším výkonům, a proto je jejich přítomnost velice vítána v jakémkoliv boji.
Sentinel (Strážce) Jedi Sentinel
Sebekontrola a odhodlanost jsou základní znaky Strážce. Díky letům tréninku dovedou mistrně ovládat dvě světelné meče naráz, což jim umožňuje zasazovat rány, kterým se nedá vyhnout. Pomocí Síly dovedou Strážci vidět chyby v obraně a v bojové technice jejich nepřátel a podle toho přizpůsobit svůj styl boje.