Tatooine - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Tatooine

Vydáno: 18.12.2009 v 19:06 | Autor: Kereloth

Písečná pustina na kraji galaxie

Daleko ve vnějším pásu, písky Tatooinu jsou neustále sežehávány paprsky dvou neítostných sluncí. Malé oblasti osídleny téměř necivilizovanými komunitami jsou roztroušeny mezi nekonečnými dunami a kaňony. Tichá a zákeřná smrt zde potkala nejednoho poutníka. V těch několika osadách, které přetrvávají, můžou cestovatelé najít ochranu před nehostinným klimatem, ale důvěra je zde stejně vzácná jako voda. Návštěvníci i místní se musí mít neustále na pozoru.

Zájem o Tatooine byl tak malý, že po staletí tato planeta pro zbytek galaxie téměř neexistovala. Změna nastala až s příchodem Czerka Corporation před přibližně pěti sty lety. Společnost na základě falešného geologického průzkmumu doufala v nerostné bohatství pod povrchem Tatooinu. Avšak vešekré úsilí bylo marné, ovšem díky tomu planeta nabyla nového významu – sídlo divize Czerky pro vývoj zbraní. Vzhledem k téměř planetární anarchii mohla společnost zkoumat a testovat technologie, které by zbytek galaxie okamžitě odsoudil. Ale najednou, bez jediné zprávy o postupu ve výzkumu, Czerka stáhla veškerý svůj personál z laboratoří a nechala je tak napospas osudu – zavalení pískem.

Bývalá hlavní základna společnosti – Anchorhead, je nyní skvělým útočištěm pro pašeráky, piráty a kohokoli jiného, kdo potřebuje zmizet do anonymity. I tato osada často slouží jako zastávka pro lodě Republiky, nemá zde Republika žádný vliv. Bez jejího vědomí zde Impérium založilo několik výzkumných středisek poblíž bývalých laboratoří Czerka Corporation, aby odhalili jejich tajemství. Stejně tak obsadili Sithové malé město Mos Ila, do té doby spravováno Jawy, s nadějí obnovit tamní vesmírný přístav a zlepšit tak obchod v sektoru, místo toho však sledují, jak jejich práce přichází vniveč osada se tak vrací zpět do pouště.

Mezitím v hlubinách místního písku dřímá dávno zapomenuté strašlivé tajemství.