Quesh - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Quesh

Vydáno: 21.1.2011 v 20:35 | Autor: Kereloth


Toxický poklad
Všudypřítomné přírodní jedy udělaly z Quesh jednu z nejnebezpečnějších a zároveň nejvíce ceněných planet v galaxii, stejně jako místem pro lité boje mezi Galaktickou Republikou a Sithským Impériem. Ačkoli chemikálie na Quesh jsou smrtící pro většinu forem života, mohou být také použity k vytvoření silných povzbuzovacích prostředků… a samozřejmě jsou zdrojem bohatství pro toho, kdo ovládá trh s ingrediencemi.
Původně objeven Republikou během Velké Války, Quesh byl opuštěn poté, co vědci zjistili přítomnost jedů v atmosféře. O pár let později se jeden mladý chemik probíral starými daty z nálezů Republiky a všiml si potenciálu jedů, které na Quesh jsou – až podivně blízké k venenit shadaaga (Huttský jed) – možným zdrojem pro vyšší látky zajišťující léčení, reflexy a koncentraci.
Kdyby Republika našla způsob, jak zpracovávat tyto jemné chemikálie, byla by to výhoda v podobě obrovského příjmu z prodeje takových látek. Naneštěstí, inženýři a chemikové Republiky nenašli způsob pro syntézu látek z Quesh. To je donutilo hledat pomoc u nedůvěryhodného zdroje – Huttů. Tři rodiny Huttského kartelu byly přesvědčeny o překročení jejich neutrality, stanovené smlouvou s Impériem, právě tím, co na Hutty platí nejvíce – podílem ze zisků. Tak tedy kartel, co se týče doby, kdy mu Republika vyplácela část příjmů, byl ochoten nad touto výpomocí Republice přimhouřit oči.
Během deseti let Republika do Quesh investovala co možná nejvíce. Navzdory snažení udržet dění na planetě v tajnosti, horníci a dělnici postupně ve formě vyprávění a drbů tuto informaci rozšířili. Ne dlouho nato se Impérium opravdu o Quesh dozvědělo, stejně jako o porušení úmluvy s Hutty. Kartel byl donucen odhalit totožnost rodin, které spolupracovaly s Republikou, a stejně tak musel Impériu pomoci při útoku na Quesh, pro zmaření zisků Republiky a jejich převzetí Impériem.
Nyní Republika musí bránit její výnosnou investici jak před Impériem, tak před jejich donucenými spojenci z kartelu Huttů.