Ord Mantell - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Ord Mantell

Vydáno: 13.8.2009 v 21:50 | Autor: Kereloth

Hornaté pláně a sopečné ostrovy, všude jsou cítit stopy nedávné nelítostné občanské války. Republika sem poslala své jednotky proti separatistům vyhýbajícím se spravedlnosti, devastujícím planetu a partyzánským způsobem napadajícím civilní i armádní objekty. V této době byla vláda planety, i když zcela loajální Republice, jen pouhou loutkou v režimu jež ovládalo podsvětí.
Corelliánští kolonisté osídlili Ord Mantell před devíti tisící roky pro jeho výhodnou strategickou pozici a dále se proto stala důležitým operačním bodem pro celou Republikovou armádu v dalších konfliktech ve vnějším pásu planet. Tuto funkci planeta plnila až do doby kdy zkorumpovaný senátor prodal celou lokální flotilu křižníků a následně bylo nutno planetu kvůli nedostatku obrany opustit. Brzy tak Ord Mantell představoval pouhou baštu plnou pašeráků, pirátů a námezdních lovců. Zdejší vláda padla pod tlakem zločineckých syndikátů, které se tu drží dodnes.
V konfliktu Republiky a Sithů byla planeta dlouhou dobu neutrální, vše však změnila Coruscantská dohoda. Mnoho planetárních systému se od Republiky odtrhlo, zdejší však zůstal pod křídly Republiky. Ne celá populace Ord Mantellu však byla s tímto rozhodnutím spokojená a proto zdejší separatisté opět obnovili svoje aktivity.
Rebelové tak začali systematicky ničit armádní složky planety aby tím rychle planeta nabyla nezávislosti. Za poslední dva roky jejich činy výrazně ovlivnily a poškodily zdejší politiku. Navzdory zdejší těžké situaci však zdejší obrana planety jen zesílila. Zdejší podsvětí zásobuje svoje rebely účinnými technologiemi z černého obchodu s Nar Shadaa, zatímco Republika posílá na planetu svoje nejelitnější jednotky. Bitva o Ord Mantell teprve začíná…

no images were found