Nar Shaddaa - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Nar Shaddaa

Vydáno: 31.7.2010 v 12:26 | Autor: Kereloth

Pašerácký měsíc
Jedno z nejživějších a zároveň nejnebezpečnějších míst v galaxii, Nar Shaddaa, měsíc plný městských panoramat, kde nic není zadarmo. Na planetě převládá černý trh, nad kterým panuje velká shovívavost, a proto je zdejší svět vyhlášený symbol korupce. V horních patrech městské vrstvy se třpytí nekonečné množství neonových věží a paláců zábavy – nikde v galaxii neexistuje tak bohaté místo, jako je Nar Shaddaa. Ale za vší kulisou zdejšího přepychu se scházejí hlavy podsvětí a tajní političtí vyslanci, aby jednali o osudech mnoha světů napříč galaxii. Nakolik by si přála jak Republika, tak Impérium mít vliv v těchto jednáních, všechny výsady zde drží Huttové.

Přes všechno to bohatství zde však číhá stejná míra brutality. Útroby Nar Shaddaa skrývají mnoho temných tajemství galaxie. Snahy o vyspělejší technologie zdejších bezohledných obchodních společností jdou doslova přes mrtvoly v mnoha ilegálních pokusech. Stejně tak zde kvete otrocká práce. Uprchlí zločinci se zde scházejí po spáchání odporných zločinů, zajatci, po nichž se po dlouhou dobu v galaxii slehla zem, jsou zde drženi v soukromých vězeňských komplexech. Ilegální podniky mimo vlivy Huttů zde soupeří o moc, a stejně tak se snaží i syndikát Exchange – jediný přímý konkurent Huttské společnosti. Zatímco horní patra Nar Shaddaa můžou být jedno z nejlákavějších míst k návštěvě, nižším zónám je doporučeno vyhnout se velkým obloukem.

V minulosti, ještě než se měsíc stal výkladní skříní Huttské moci, byla Nar Shaddaa uprchlickým táborem pro rasu Evocii, jež se Huttům zodpovídali. Poté znovu, po Jedijské občanské válce před 300 lety se Nar Shaddaa hemžila uprchlíky, využívanými syndikátem Exchange jako návnada na zbývající Jedie. Velká válka přinesla zkázu mnoha světům, avšak Nar Shaddaa z ní naopak nesla značný profit. Zatímco mnoho planet slibovalo svou loajalitu Republice nebo Impériu, Huttové se rozhodli, že jejich moc bude stačit na udržení nezávislosti, stejně tak jako na zvyšování příjmů jednáním s oběma stranami. Tento vyvažující akt zvýšil risk soukromého podnikání, ale nevymýtil soupeřivost. Exchange a Huttové spolu dosud vedou válku podsvětí, ve které vítěz bere vše. Ačkoliv válka ovlivňuje téměř celou galaxii, jejím ohniskem je stále drobný měsíc Nar Shaddaa.

no images were found