Korriban - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Korriban

Vydáno: 11.8.2009 v 20:03 | Autor: Kereloth


Sithská domovina

Nejstarší Sithové žili právě zde, na rudé, písečnaté planetě Korriban, rozhodnuti učinit ji zlou a nehostinnou. Jejich snažení mělo za následek smělou civilizaci, která šířila temno ustranu Síly mezi její světlé vyznavače. Tento kult posléze zesílil natolik, že byl schopný se postavit samotné Galaktické Republice během Velké hyperprostorové války. Jejich následná porážka je roztrousila po všech koutech vesmíru, kde se postupem času zase sjednotili a zapřísáhli pomstu.

Nové Sithské Impérium však ztratilo svoji domovskou planetu. Jejich naděje se objevila až s příchodem dvou Jediů po Mandalorianské válce, Malaka a Revana. Ti se přiklonili k temné straně Síly a zosnovali plán na navrácení slávy Sithskému Impériu, jenže se vzápětí obrátili proti sobě a jejich plán společně s nimi zanikl.

Pravé Sithské Impérium, v čele se stoletým imperátorem, vyčkávalo na den kdy bude dostatečně silné porazit Jedie a s nimi i Republiku. Jejich prvořadým cílem se proto stalo získat zpět jejich domovinu, postavit zde akademii pro novou generaci Sithů, pro uplatnění svého práva jakožto pravých vládců galaxie.