Hutta - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Hutta

Vydáno: 13.8.2009 v 19:49 | Autor: Kereloth

V huttském jazyce znamená jméno planety „nádherný šperk“. Hutta, v běžné řeči spíše „Nal Hutta“, je považována za ráj mohutných a nenasytných Huttů. Pro kohokoli jiného je však toto místo noční můrou – odporné a nebezpečné místo jen pro náhodné cestovatele a téměř neobyvatelné pro kohokoli jiného než právě Hutty. Zdejší podsvětí ve svém slangu zkrátilo jméno planety na Hutta – a civilizovaní lidé straší tímto slovem své děti jako místo kam půjdou, pokud budou zlobit.
Před založením Republiky byla Hutta domovem domorodých Evocii, relativně primitivní rasy, co udělala největší chybu ve své historii – velké obchody s Hutty, bez vědomí o jejich legendární chamtivosti. O staletí později si Evocii uvědomili že není cesty zpět a jejich dluhy se každým dnem více a více zvětšují. Navíc když se rodná planeta Huttů, Varl, stala po staletích tak znečištěná a přelidněná, Huttové využili dluhů Evocii a stali se pány celé planety.
Huttové jsou formálně páni celé společnosti na planetě a všechny ostatní rasy, i poslové z cizích planet jsou považováni za nízké a opovrženíhodné stvoření v Huttských očích. I ti nejslavnější lovci odměn váhají, zda zavítat za účelem zakázky právě sem a stanout tak dobrovolně před zlomyslnými Hutty bez nijaké větší nutnosti.