Hoth - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Hoth

Vydáno: 21.5.2010 v 18:05 | Autor: Kereloth


Zmrzlé pláně planety Hoth

Jako o jednu z nejodlehlejších a nejpustších planet známé galaxie, neprojevovala Republika o Hoth žádný zájem po mnoho let, dokud se nestal místem zničující vojenské porážky. Na vrcholu Velké války se nad ní střetly flotily Republiky a Impéria v rozhodující bitvě, ve které bylo zničeno bezpočet nejmodernějších křižníků na každé straně.

Po bitvě se Hoth stal obrovským pohřebištěm, posetý vraky stovky válečných lodí obou mocností, včetně několika prototypů lodí Republiky, které podle ni měly zvrátit průběh bitvy. Jak válka postupovala, ani Republika ani Impérium nenacházeli prostředky ani čas tyto výhody použít.

Díky informacím o drahých technologiích, opuštěných na pohřebišti Hoth, přišla pirátská konfederace s ambiciózním plánem využít lodě pro sebe. Na planetu byly dopraveny armády droidů a žoldáků, kteří začali plenit všechny užitečné trosky ve snaze dát dohromady bitevní křižníky a vytvořit z nich pirátskou armádu.

Po uzavření Coruscantské dohody se jak Republika, tak Impérium na planetu vrátili, aby mohli použít to, co z jejich flotil zbylo, a Hoth se tak stal místem opětovného konfliktu. Navzdory míru a vzdálené poloze planety, šarvátky nejsou ničím výjimečným, a obě velmoci jsou nyní odhodlány bojovat až do hořkého konce.