Coruscant - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Coruscant

Vydáno: 13.9.2009 v 21:09 | Autor: Kereloth

Hlavní planeta Republiky

V samotném středu galaxie, zářící věže Coruscantu symbolizují prosperitu a sílu Republiky – výsledek tisíce let pokroku a demokracie. Coruscant je hlavní planetou Republiky od její kolonizace před více jak dvaceti tisíci lety. Jakožto domov Vrchního Kancléře a celého Galaktického Senátu je Coruscant vrchním centrem politiky v galaxii.
Ochraňován legendárním Řádem Jedi byl Coruscant považován za nejbezpečnější útočiště pro zákonu dbalé občany Republiky. Všichni, kdo sem přichází v míru a za účelem spolupráce, jsou vítáni. Proto právě zde se schází stovky zástupců ras z cizích planet, reprezentovat svůj národ. Tyto rozličné vlivy udělaly z Coruscantu ultimátní planetární metropoli – místo, kde můžete najít téměř kohokoli.
V místě 0 pro hyperprostorovou navigaci, Coruscant slouží jako centrální křižovatka pro všechny schválené obchodní trasy galaxie. Navzdory tomu, že planeta postrádá jakékoli zásoby přírodních zdrojů, má zajištěnou přední pozici u všech spolupracujících planetárních systémů a proto se ji z dovozu zásob daří pokrýt potřeby obyvatel a celkový rozvoj planety. I když i Coruscant zažil mnoho těžkých časů za dobu jeho osídlení, vždy z krize vyšel bez trvalejších následků.
Přes prvotní ztráty Republiky ve Velké válce, Jediové úspěšně odráželi útoky Impéria na Centrální světy. Obyvatelé věřili, že jsou na Coruscantu v bezpečí, což vedlo k idylické naději o vítězství Republiky ve válce. Jejich naděje však byla však vzápětí roztříštěna, když Sithové oklamali zástupce Republiky, využili moment překvapení k vyplenění Coruscantu a zničení chrámu Jediů.
Po uzavření Coruscantské Dohody byl Senát nucen vydávat těžká rozhodnutí ohledně možností Republiky. Hlavní prioritou byla podpora obrany na okrajových světech a rekonstrukce těch částí Coruscantu s nejkritičtějším stavem správy a obchodu. Velké části planety stále zůstávají poničené, nebo pod kontrolou početných pouličních gangů.
Koneckonců, stav Coruscantu je stavem celé Republiky – impozantní a nedokonalý zároveň. Ale síla Republiky není až tak, stejně jako ta Coruscantu, ve spojenectvích a systému, jako v samotných lidech Republiky.