Belsavis - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Belsavis

Vydáno: 12.3.2010 v 18:42 | Autor: Kereloth


Bitva o trůn

Planeta Belsavis byla Republice známa až po skončení Velké Hyperprostorové Války, nicméně si už po staletí zasloužila svojí nepozornost okolního vesmíru. Až na pár neobvyklých sopečných aktivit byla planeta považována ve všech ohledech za naprosto obyčejnou a nezajímavou. Belsavis byl přidán do hvězdných seznamů ale vzápětí vyškrtnut jako další zajímavost z mnoha ve vnějším pásu.
Před padesáti lety, když Republika zkoumala zdejší trhliny v zemi, které vzdorovaly masám ledu absolutně nepřirozeným způsobem, vědci narazili na starověké vězení, zbudované Rakatanským císařstvím. Za silovými poli a maximálně pevnými kovy sídlili ti nejstrašlivější zločinci galaxie. Úsilí republiky při zkoumání zdejších bezpečných sítí chodeb byly narušeny divokými cizími druhy mimozemšťanů a téměř nezastavitelnými bezpečnostními droidy.
S vědomím, že je jen otázkou času, kdy stázové pole, držící zdejší vězně přestane fungovat, Republika shromáždila síly k opravě komplexu a přebudování jej na vězení pod palcem Repubilky na nepoužitém povrchu Beslavisu. Při tajném jednání Strategické Informační Služby bylo rozhodnuto, že zdejší nové vězení, nazvané „Hrobka“ bude použito pouze pro jedince, u kterých je poprava z jakéhokoli důvodu nepraktická nebo nemožná.
Po vypuknutí Velké Války se populace Hrobky prudce zvětšila. Mandaloriané, Sithští lordi a výtvory Sithských genetických pokusů byly poslány na Belsavis do izolace. Jak se rozšířily zvěsti o novém vězení Republiky, tajné služby Impéria se začaly zabývat hledáním tohoto „supervězení“. Navzdory úsilí, uchovat polohu vězení na Belsavis v tajnosti, Impérium zaznamenalo jistou činnost zde a poslalo údernou jednotku k osvobození zdejší Sithské populace.
V krátkém čase, než Impérium na planetu dorazilo, chodby vězení se změnily na bludiště bojů a chaosu. Impérium zjistilo, že deportace jeho přívrženců nebude tak snadná, díky jejich nepřátelským spoluvězňům, snahám Republiky vrátit situaci do pořádku a hlavně hrozbě starověkého zla, unikajícího z jeho starodávného trestu, která se zdá nyní až příliš reálná.