Balmorra - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Balmorra

Vydáno: 16.10.2009 v 19:31 | Autor: Kereloth


Na pokraji totální války
Balmorra byla jednou z mála planet, pro které Coruscantská dohoda nepřinesla slibovaný mír. Nezávisle na dlouhodobé spolupráci s Republikou byla Balmorra vyhlášená svojí masovou výrobou droidů a zbraní. Nyní, dělníci na Balmoře žijí a trpí pod kompletní okupací Imperiálními vojsky.
Brzy poté, co byla Balmorra kolonizována, v počátcích Galaktické Republiky, se stala útočištěm pro nejúspěšnější továrníky v oboru bojových droidů a zbraní ve známé galaxii. Tyto děsivé vojenské výhody, společně se strategicky výhodnou polohou planety blízko centrálním světům, nechává Balmorru v neustálém a otevřeném konfliktu. Sithské Impérium zaměřilo svoje síly právě sem, ve vidině zásoby mnoha zbraní a také jako odpověď na přemístění podstatné části Republikové armády, na pomoc Balmorranům, chránit jejich dlouholetou nezávislost.
Jak se boj časem šířil po celé planetě, Republika si uvědomila, že nemůže zde dále ztrácet tolik svých lidí. Vlna za vlnou se jednotky Republiky se postupně stahovaly pro přeložení do jiné části galaxie, až nakonec byla Republika nucena přerušit všechny svoje podpory Balmoře, jak stojí v Coruscantské dohodě. Malá jednotka zde byla ponechána jako pomoc Balmorrským rebelům, ale Balmorrané věděli svoje: byli opuštěni. I tak bylo však Impérium neschopné ovládnout celý povrch Balmorry.
Teď, roky po dohodě, znovu jednotná a obnovená Republika zkouší limity jejího křehkého míru s Impériem posíláním jednotek znovu na místa, odkud byly před roky odvolány. I když Balmorrané přijali tuto pomoc, je jim ve tvářích stále vidět křivda, kterou jim Republika před roky způsobila. Mezitím, Sithové na planetě stupňují svoje úsilí, rozhodnuti vymáhat kompletní majetek zbraní Balmorranů a tím tak skončit konflikt zde jednou provždy.