Alderaan - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Alderaan

Vydáno: 27.11.2009 v 19:46 | Autor: Aries


Bitva o trůn

Aledraanská šlechta zastávala v Senátu mír, svobodu a jednotu již od prvopočátků Republiky. Pokud nazveme Coruscant srdcem Republiky, Alderaan si nezaslouží označit jinak než jako její duše. Avšak po Coruscantské dohodě vystoupila planeta z Republiky a od té doby jí zmítá jedna z nejkrvavějších občanských válek v historii galaxie. Budoucnost této kdysi vznešené planety je nyní velice nejistá.

Známé pro svojí dech beroucí krásu, Alderaanské lesy a zasněžené vrcholky hor byly vždy považovány jako ztělesněná utopie. Mírumilovný povrch planety se vzájemně doplňoval s hladkým politickým systémem, i když se koruna přesouvala mezi několika zakořeněnými šlechtickými rody. Avšak během Velké války se vše změnilo – nekonečný klid Aledraanu se rozpadl. Ve snaze narušit morálku Republiky, Sithské Impérium na tuto planetu vrhlo veškerou svou vojenskou moc, rychle překonalo její obránce a vzalo královskou rodinu jako rukojmí. Reakce byla stejně rychlá a nelítostná – síly Republiky a Jediů v sobě našli dosud neviděnou odhodlanost a přiřítili se zachránit Alderaan. Hrdinové Republiky vyhladili útočníky a udělili tak Impériu zdrcující porážku.

Imperiální invaze však nebyla zapomenuta. Poprvé v historii se vůdci Alderaanu na půdě Senátu stali zastánci agresivního vojenského úderu. Když byla o pár let později podepsána Coruscantská dohoda, opustil alderaanský korunní princ Senát jako vyjádření svého nesouhlasu. Alderaan se oddělil od Republiky a stal se nezávislým systémem. Princovo rozhodnutí se doma setkalo s rozporuplnými reakcemi. I přes mnohé příznivce se našli velké skupiny odpůrců. I přes rozpory se dařilo držet mír do doby, než si princův život vyžádal blaster nájemného vraha, a královna zemřela o pár dní později, aniž by zanechala nějakého dědice. Alderaanský parlament se brzy zasekl na rozhodování, kterému ze šlechtických rodů by měla připadnout královská koruna. Když se jedna z rodin pokusila urovnat spor použitím vojenské síly, vypukla na všech frontách občanská válka.

Jako by to nebylo málo, jeden ze zapomenutých Alderaanských rodů se díky Imperiální podpoře vrátil, aby zaujal své místo, a Republika začala dodávat podporu pro čestný rod Organa. Ačkoliv žádná z velmocí neměla na planetě vojenskou převahu, Alderaan nemá daleko k tomu, aby se stal roznětkou pro nový galaktický konflikt. I přes vládnoucí chaos vytváří bohatá historie a přírodní krása planety dech beroucí zážitek. Otázkou zůstává, v čích rukách nakonec tento poklad skončí…