Řád Jedi - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Řád Jedi

Vydáno: 19.8.2009 v 21:49 | Autor: Kereloth

Řád rytířů Jedi
Jediové se zapsali do povědomí galaxie jakožto vznešení obránci míru a diplomaté Galaktické Republiky po 22000 let. Zákonudbalí obyvatelé planet vždy vzhlíželi k Jediům s respektem a inspirací, jejich odpůrci pak s nedůvěrou, strachem a vztekem.
Úspěchy Sithského Impéria během Velké války stály na smrti stovek Jediů. Během bojů na Coruscantu bylo šest členů sněmu zabito a naopak strany Sithů se začaly rozšiřovat díky jejich vlastním hledání dětí spjatých se Sílou a jejich výcviku.
Tyto katastrofy výrazně ovlivnily postavení Republiky jakožto obránců míru, ale zdaleka ji neporazily. Podrobeni, avšak beze strachu se Jediové vrátili na jejich domovskou planetu Tython, znovu studovali jejich dlouholeté techniky boje a věří, že v budoucnu se jim podaří opět v galaxii nastolit mír a pořádek.
Navzdory jejich záměrům, hledání duševního klidu bylo přerušeno. Mezi ruinami starých chrámů je stále cítit velká přítomnost Síly a odkaz zapomenuté temné minulosti planety se opět dostává na povrch. S příchodem TwiLekského kočovného klanu s krajním odporem k zákonům Republiky se planeta stala pro mladé Padawany planeta také velmi nebezpečnou pro jejich trénink.
– Původ pravděpodobně z Tythonu
– Zapřísáhlí ochránci Republiky
– Vedeni dvanáctičlennou Radou
– Věří že Síla není jen cesta k moci