Galaktická Republika - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Galaktická Republika

Vydáno: 19.8.2009 v 21:46 | Autor: Kereloth

Galaktická Republika

Světlo naděje v okolní temnotě

Po více než dvacet tisíc let byla Galaktická Republika nejvíce početná a vyspělá velmoc známé galaxie. V čele s Galaktickým senátem, skládající se ze stovek zástupců planetárních systému vně Republiky, je centrem pokroku a míru jakožto i světlým bodem v okolním nehostinném a temném vesmíru.
Ctnostný řád Jedi se zavázal ochraňovat Republiku, bojovat za spravedlnost a přinášet mír a blahobyt do galaxie. Jediové setrvávali v této funkci po staletí, získávajíce obdiv svých spojenců jakožto zároveň i nenávist jejich nepřátel.
Po téměř sto letech její úhlavní nepřítel o sobě dává znovu vědět…
Náhlý útok Sithů zastihl Republiku a Jedie přesně v dobách kdy by ho čekali nejmíň a během dlouhé a obtížné války byla Republika roztříštěna. Poté co byla hlavní planeta Republiky, Coruscant byla zpustošena Sithskou armádou, nejvyšší kancléř a senát byli donuceni podepsat bolestivou Coruscantskou dohodu, která Republiku donutila přerušit svoji podporu mnoha věrným spojencům, včetně nejvěrnějších Bothanů.
Potýkajíce se s odtrháváním jednotlivých planetárních systémů, nevyhnutelným nedostatkem zásob a chaosem v ulicích Coruscantu, senát byl po několik let naprosto neschopen změnit situaci v Republice.
Oddělená smetánka lidí v centrálních světech nekompromisně odmítá jakékoli pokusy o změnu, nechávaje tak morálku běžných obyvatel Republiky naprosto zlomenou. Jediové jsou obviňováni za neschopnost vedoucí k nadvládě Sithů a senát je zbavuje postavení legendárních obránců Republiky. Ti jsou však stále zavázáni k ochraně Republiky, jen je jedijský sněm nucen přesídlit na Tython.
Republika cvičí nové vojenské jednotky, speciální zásahové týmy vedené k dokonalé spolupráci, jak sami mezi sebou tak také často po boku Jediů, jen s rozdílem že nyní právě oni jsou hlavní složka obrany Republiky.
Navzdory poválečné ekonomické krizi a rozpínání Sithského Impéria, duše Republiky stále zůstává hrdá, nezávislá a silná. Noví vojevůdci čelí odvážně hrozbám temného Impéria a jsou odhodlání vrátit Republice její bývalou slávu.

 • Založena 21400 let před Coruscantskou dohodou
 • Stovky planetárních systémů vlastní své místo v Galaktickém senátu
 • Ústava zajišťující demokracii, svobodu a nezávislou činnost
 • Masivní ekonomický propad od začátku konfliktu se Sithy
 • Povolání

  Trooper - Voják
  Smuggler - Pašerák
  Jedi Knight - Rytíř Jedi
  Jedi Consular - Jediský Konzul