Herní svět - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Herní svět

Vydáno: 12.8.2009 v 21:05 | Autor: Aries

Galaktická Republika byla po generace místem míru v galaxii plné válčících systémů. Chráněna svými hrdinnými rytíři Jedi, Republika byla největší nadějí pro rozvoj civilizace a galaktické jednoty.

Avšak hluboko v neznámých částech vesmíru vzniklo Sithské Impérium, vedené temnými Sithskými Lordy se sny o galaktické nadvládě a pomstě proti jejich pradávným nepřátelům, rytířům Jedi. Po staletích příprav přišel čas, aby se Sithové vrátili.

S obrovskou flotilou a dech beroucí armádou nebojácných vojáků, Sitshký Imperátor zahájil překvapující ofenzivu, se kterou rychle zabral desítky Vnějších světů a začal válku, kterou galaktická historie nepamatuje.

Od zamrzlých plání Ilumu po pouště na Dathomiru, boje zabili nesčetné miliony. I přes jejich neutralitu, stavby na hladině vodního světa Manaan byly kompletně zničeny, což přinutilo Slekathy vrátit se do hlubin, kam Sithové pro jistotu shodily množství hlubinných pum. Jiné systémy však dopadly ještě hůř – některé zcela zničené, jiné učiněné neobyvatelnými. Masakr ukončil Sithský překvapivý útok na hlavní planetu Republiky, Coruscant, čímž byl Senát přinucen podepsat kontroverzní Coruscantskou Dohodu.

V letech následujících po Dohodě byla celá galaxie zahalena pláštěm strachu a nejistoty, což umožnilo Sithskému Imperátorovi sledovat jeho tajemné cíle, zatímco se Republika snažila znovu vybudovat svou infrastrukturu a změnit vojenské priority na takové, které by odpovídaly novému rozložení sil v Galaxii.

Nyní se vztahy mezi Republikou a Impériem začínají vyhrocovat a série pohraničních potyček a bojů nejsou ničím výjimečným ani na dříve mírumilovných planetách jako je Alderaan. Nesnadné příměří ustanovené Coruscantskou Dohodou a o válce se začíná mluvit všude s výjimkou nejvyšších kruhů politiky.

A právě v této době se objevuje nová generace hrdinů, následujících jak Světlo, tak i Temnotu, aby čelila obtížím těchto chaotických časů a bojovala o rozhodnutí osudu galaxie v její nejtemnější hodině.