Informace o Crew Skill systému z Winter Showcase 2010 - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Informace o Crew Skill systému z Winter Showcase 2010

Vydáno: 5.11.2010 v 13:43 | Autor: Aries

Společně s odhalení informací o PVP Warzones přinesla podzimní prezentace hry v Londýně také přehled toho, jak bude vypadat systém craftingu, čili výroby věcí. Na rozdíl od většiny ostatních MMO her, kde vše vyráběli samotní hráči, se z The Old Republic dočkáme toho, co BioWare nazývají Crew Skill Crafting System. NZ lodě, která bude sloužit jako hráčova základna, bude možno zadávat jednotlivým společníkům různé crafting úkoly, přičemž každý společník bude více či méně zdatný v daném oboru. V následující tabulce lze vidět rozdělení jednotlivých schopností do tří skupin a u každé skupiny dva odhalené příklady.

Gathering Crafting Missions
Bio Analysis Bio Chem Diplomacy
Slicing Artificer Treasure Hunting

Pokud si například vezmeme Bio Analysis, uvidíme jak jsou jednotlivé složky systému logicky provázány. Například je nutno pomocí zmíněné schopnosti získat z mrtvol materiály, které pak jsou použity na výrobu Stimpaků pomocí Bio Chemu. Také bylo jen tak bokem zmíněno, že crafting bude klíčovou součástí dosud neodhaleného systému Aukčních domů.

Kromě stimpaků pak půjdou vyrábět další věci, jako zbraně a podobně. Na otázku, jestli se výrobou zbraní myslí i výroba modifikací zbraní, Christine s úsměvem odpověděl, že „se jedná o velice robustní systém, a některé detaily jsme ještě neodhalili, ale jsem přesvědčen, že z nich budou hráči nadšení. Jediné co řeknu je to, že hráči, kteří se budou craftingu opravdu věnovat, budou patřičně odměněni.“

Jak bylo zmíněno výše, každý společník je lepší v jiné schopnosti. Například Vette, pirát a společnice Sith Warriora, bude vynikat v Treasure Hunting. Společníky půjde zaměstnávat i na dálku, když je hráč mimo svojí loď. Jednotlivé úkoly půjde seřadit do fronty, a budou pokračovat i během doby, co budete offline.

„Crafting budou moci provádět pouze společnici, kteří zrovna nejsou s vámi“, vysvětloval Christine. „V podstatě jediné, co budou moci vaši aktivní společnici dělat je provádět věci z Gathering skupiny. Ačkoliv je lze poslat na sbírání i z lodi, když například někde po cestě uvidím nějaké materiály, můžu na to kliknout. Ale namísto toho, aby se k tomu rozběhla vaše postava, tak sběr provede společník.“

Sečteno a podtrženo to vypadá, že Bioware hodlají dodržet svůj slib vytvoření a udržení toho epického nádechu z filmů během hry. Čili se nedočkáme žádné takové věci jako je Darth Vader sbírající kytičky podél cesty.