Systém Reputace - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Systém Reputace

Vydáno: 5.2.2013 v 20:33 | Autor: Aries

reputation_gui_900x563

Patch 1.7 přinese do hry novou funkci, zvanou Galaktická Reputace, která nabídne nové možnosti, jak zlepšovat vaše hrdiny. V dobách galaktické války hledají jednotliví hráči spojence ve svých snahách dosáhnout míru… nebo dobyvačných cílů. Reputace bude ukazatelem, jak si dané frakce hráče váží na základě činů, které pro ně vykoná.

Reputace u každé frakce bude rozděleně do šesti stupňů: Outsider, Newcomer, Friend, Hero, Champion a Legend. Pochopitelně začnete na nule, ale jak budete plnit další a další mise, repsekt dané organize pro vaší postavu bude stoupat. Jakmile s určitou organizací získáte maximální úroveň, jakékoliv další body získané se již nepřipočtou, protože již budete živoucí legendou, ztělesňující ideály dané skupiny.

Jak se bude úroveň Reputace zvyšovat, budou se odemykat nové a nové odměny. Napříč galxií objevíte obchodníky spřízněné s nějakou frakcí, kteří vám budou ochotní nabídnout své zboží, pokud si vás budou dost vážit. Předměty půjdou zakoupit a používat pouze tehdy, pokud budete dosahovat nebo přesahovat jejich požadovanou hranici reputace.

Legacy Tituly

legacy_titles_436x480

Když dosáhnete určité hodnoty Reputace, odemknete si nový typ odměny nazvaný Legacy titul. Legacy tituly jsou tituly, které se zobrazují pod vaším jménem namísto klaisckého Legacy titulu (The Sykwalker Legacy, například). Pokud třeba dosáhnete úrovně „Friend“ u Vossů, získáte titul „Honored Voss-Friend“. Jaké tituly lze odemknout lze vidět v okně Reputace

Rodina hrdinů

Klíčovým prvkem galaktické reputace je fakt, že je sdílena napříč celou vaší Legacy rodinou, ne pouze na aktuální postavě. Ve světě Star Wars mají vaše činy následky na mnoho generací dopředu, a hrdinství přeci koluje v žilách. To znamená, že každá postava přispívá do sdílené hodnoty Reputace u dané frakce, a všichni se mohou těšit z odměn, které takto získáte.

Reputace a Galaktická válka

Některé organizace představují jednu stranu v zuřícím galaktickém konfliktu. Například „Republic Hyperspace Armada“ představuje snahy Republiky ve vesmírných bojích, zatímco „Imperial First Mobile Fleet“ představuje snahy Impéria ve stejném boji. Reputace mezi těmito dvěma frakcemi je sdílená, i když jsou cíle Republiky a Impéria protichůdné. Republiková postava tak skrze práci pro dominanci své strany ve vesmíru tak nepřímo zvyšuje uznání u Imperiálních flotil.

Reputace ukazuje, jaký dopad mají vaše postavy na konflikt, i když stojí na opačných stranách. Nikdy neztratíte uznání u jedné strany, pokud pomůžete druhé, pouze zvýšíte známost a politický dopad vaší Legacy na nadcházející konflikty

hyperspace_republic_900x443

 

Získávání bodů reputace

reputation_trophy_360x187

Reputace je získávána sbíráním nového typu předmětu zvaného Reputation Trophy. To jsou předměty, které po použití přidají menší, střední nebo větší obnos bodů u dané frakce. Získané množství lze odvodit z kvality předmětu. Premium (zelené) přidá málo, Prototype (modré) přidá středně a Artifact (fialové) přidá nejvíc. Každá trofej patří k nějaké frakci, čili například pro získání reputace u Vossů sbíráte Gormak Power Cells, které jsou odměnou za Heroic mise na planetě Voss.

Množství získatelných bodů je omezeno týdenním limitem, který představuje hranici, kdy už můžete dát sbírání trofejí pro tento týden pokoj. Stále je můžete sbírat, ale nebudete schopni je použít. Ale pokud by použití překročilo maximální hranici limitu bodů, stále je získáte. Limity jsou oddělené pro každou organizaci, čili když doděláte jednu, můžete klidně začít pracovat na jiné.

Bonus pro předplatitele

Pokud máte aktivní Reputation Bonus, získáte při každém použití trofeje body navíc. Všichni předplatitelé mají navíc +50% bonus ke všem získaným bodům. Hodnota bonusu je zobrazena v okně Rpeutace

Reputace v Patchi 1.7

Patch 1.7 přinese 4 organizace reprezentované v systému:

Organizace Jak získat Reputaci
The Voss [WEEKLY] Defending Voss-Ka
Voss Heroic mise
The Gree Enclave Mise v eventu „Relics of the Gree“
Bossové v eventu „Relics of the Gree“
Republic Hyperspace Armada Hard Mode Space Mise
Republic Fifth Assault Battalion [WEEKLY] Section X Crisis
Section X Mise
Imperial First Mobile Fleet Hard Mode Space Missions
Imperial Guard on Belsavis [WEEKLY] Section X Crisis
Section X Mise