Studio Insider - Sithský chrám - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Studio Insider – Sithský chrám

Vydáno: 20.2.2011 v 10:58 | Autor: Aries

Diego Almazan, Concept Artist, se poděluje o svůj myšlenkový pochod při vytváření tohoto působivého Sithského pohřebiště.

Při práci na Chrámu jsem musel mít neustále na paměti, že to místo bude vlastně spíš jako katakomby, než chrám v pravém slova smyslu, čili mělo by to být temné a záhadné. Takže když jsem si ujasnil tyto věci, začal jsem se základními tvary a barvami, které tyto vlastnosti naplňují. Jako základ jsem tedy použil robustní útvary znázorňující zlověstnou a nezlomnou sílu.

Mezi tyto objekty jsem vtísnil jisté typy detailů, ze kterých šlo cítit ono záhadno. Na zdi jsem umístil organicky vyhlížející vzory, které navazovaly zlověstnou atmosféru nějaké kletby.

Dále jsem přidával detaily na podlahu a různé převisy. Také jsem poupravil nádech barev tak abych zjednodušil enviroment teamu konečné práce s tímto místem.

Až do této chvíle nešlo zřetelně rozeznat materiály a tak jsem se tedy pustil do přidání různých prasklin, suti a zbarvení jednotlivých kamenů abych poukázal na jejich stáří. Soše na stropě jsem dal lidštějšího výrazu tak, ale aby šlo vidět, že se jedná o kámen. Pilíře podepírajíce strop dostaly agresivního nádechu tak aby působily dojmem zámků tajemných hrobů, které by měly být raději uzavřeny navěky.

Poté co jsem dokončil koncept, jsem zapracoval na nádechu osvětlení, v pozadí tedy zůstaly temné stíny a v popředí jsem dodělal lampu a dokonce jsem přikreslil několik pavučin! Některé víc, některé zase méně zaprášené, tak aby šlo vidět, že i dnes zde žijí nějací tvorové. Nakonec jsem dodělal celkový kontrast a vzešlo z toho to, co můžete nyní vidět. Doufám jen, že si to zde zamilujete tak jak jsem si to zamiloval i já.