Interview ohledně Craftingu - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Interview ohledně Craftingu

Vydáno: 13.11.2010 v 18:17 | Autor: Kereloth

Daniel EricksonInterview pochází ze serveru Darth Hater, který na Winter Showcase „odchytil“ vývojáře Daniela Ericksona, aby jej vyzpovídali ohledně odhaleného crafting systém.

Systém craftingu ve Star Wars: The Old Republic nazýváme Crew Skills. Jde o něco, na čem jsme pracovali roky, abychom tím vyřešili jednu z hlavních otázek okolo hry. Nás, kteří crafting podporujeme, je opravdu hodně, a to včetně mě, ale náš hlavní cíl byl zachovat základní koncept SWTOR – hráč hraje hrdinu ze světa Star Wars. Dělá velké, úctyhodné a vzrušující věci. A do toho by měl shánět nějakou látku na šití, aby si mohl vyrobit boty?
Prošli jsme mnoho verzí, jak s touto problematikou pracovat. K jedné z nich jsme se museli neustále vracet, a to ke společníkům. Jedna z věcí, která vás hrami od BioWare neustále provázela, byli právě oni. A záleželo jen na vás, kdo bude vaši partu tvořit. Většina lidí si neustále vybírala jim sympatické charaktery a zbytek zůstával pokaždé na lodi. A právě to nás přivedlo k nápadu Crew Skills. Zkrátka jsme zkombinovali vaši potřebu craftingu s postavami, které nechcete, aby se jen poflakovaly po lodi. Což do sebe pohodlně zapadá.
Crew Skills mají tři sekce. Gathering(Sběr) je zkrátka procházení se po povrchu planety, kombinované se sbíráním věcí, které jsou vám k užitku. Ale pozor, jsme stále ve světě Star Wars. Gathering spočívá v bioanalýze, tedy zkoumání věcí a využívání jejich genetického materiálu. A s tímto souvisejí třeba i některé mise. Můžu sbírat třemi způsoby: jdu po lese, uvidím danou věc, seberu ji. Nebo řeknu „Hej, Vette, posbírej to, já mám jinou práci,“ a jdu třeba bojovat.
Je celkem zábava, že pokud jste v celkem nebezpečné oblasti, můžete bojem rozptylovat pozornost. Třeba potřebujete něco, co hlídá monstrum, které byste normálně nezabili. Takhle zkrátka přilákáte pozornost onoho monstra, a bojujete s ním pouze tak dlouho, abyste odlákali pozornost od společníka, který danou věc mezitím sebere… a pak jednoduše utečete. Třetí způsob gatheringu se nejlépe předvede na příkladu – Shopnost gathering se zlepšuje podle toho, kolikrát byl použit. Teď řekněme, že na misi jste zrovna s někým jiným, než s „expertem“ na sběr. Tak prostě zavoláte zpět na loď a řeknete „Hej Vette, běž a sežeň mi tenhle materiál. Je mi jedno jak nebo kde, prostě běž.“

Tolik ke gatheringu. Druhá část Crew Skills je crafting, což je systém v hodně tradičním duchu. Na lodi máte seznam věcí, které můžete vyrobit. Až pět vašich společníků může tuto práci obstarat. Říkáte si, „Mám všechno, co potřebuju. Teď něco vyrobit. Ale nechce se mi, nechám společníky, ať to udělají za mě.“
Každý ze společníků má jiný bonus ke všem Crew Skills, takže každý z nich umí něco lépe a něco hůře. A navíc, váš Affection Rating (tedy vaše obliba u společníků) má na tyto bonusy vliv. Takže koukám, co je potřeba v danou chvíli udělat a řeknu „Společníku Jedna, ty půjdeš se mnou. Společníku Dvě, ty zůstaneš tady a budeš vyrábět.“
Každý z Crew Skills má na společníky jiné časování. To zmiňuju proto, že se bavíme i o misích. Uvědomte si, že v SWTOR nekliknete, abyste za deset vteřin měli věc hotovou. Nesedíte a nespamujete jedno tlačítko. Vyrábíte něco důležitého, a musíte pro to něco udělat… a bude to trvat dlouho. Jenže vašeho hrdinu to netrápí – ten jde pryč na jinou misi. A tíha celé věci tedy padá na vašeho společníka.

Třetí částí Crew Skills je systém misí. Tady přichází na řadu něco úplně jiného. Systém misí je dalších několik rozdílných Crew Skills. Vezměme si tedy Diplomacy a Treasure Hunting. A tady si můžete teprve říci „Mám Diplomacy. Otevřu si patřičnou nabídku a kouknu, jaké mám možnosti.“ Řekněme že hraju Temnou stranu… a Diplomacie je tu právě k získávání bodů Temné nebo Světlé strany. Je to šíření vašeho vlivu napříč galaxií. Hraju Temnou stranu, Inkvizitora. V mojí mysli se už vidím na Imperátorském trůně. Vezmu mé společníky a chci začít šířit svůj hněv. Ale zrovna mám Diplomacy misi, ohledně malého planetárního systému, jehož guvernér se odmítá podvolit Impériu. Za misi jsou odměnou body Světlé strany. A to nechci. A proto udělám následující. Zavolám na loď a řeknu, „Hej, Dashade, nechceš jít a ehm… přesvědčit ho?“
Koukám na čas, který mise zabere. Perfektní věc na misích je, že můžou zabrat 5 minut, nebo i 23 hodin, podle toho, jak moc jsou důležité. Celkem riskujete, pokud o misi moc nevíte. Očividně, čím více času zabere, tím lepší je odměna. Jenže každá mise nabízí odměn hned několik, včetně jakéhosi kritického zásahu. Zkrátka můžete dostat něco absolutně úžasného.

Treasure Hunting je o něčem trochu jiném. Překvapivě, o nalézání věcí. Vette měla profesi Treasure Hunter už když jsme ji potkali, a proto má teď patřičný bonus. Já jsem Sith Warrior a výbavu potřebuju. Chci ji proto na lov kořisti poslat, jenže… za deset minut půjdu s přáteli na skupinový úkol a Vette do party potřebuju, jenže oni ještě nejsou online a já na ně čekám. A tak řeknu, „Hej, Vette, schválně co jsi schopná najít za pět minut. Běž!“ A tak dělám místo čekání alespoň něco. Takže, za prvé, vždy zaměstnávejte společníky a za druhé, mějte sami co na práci.
A co je nejdůležitější, práce probíhá na vaší lodi nepřetržitě – i když jste offline. I když nemáte na hru čas třeba celý týden, vyplatí se si SWTOR zapnout alespoň na pět minut a zadat společníkům práci na dalších 23 hodin, ať už jde o výrobu nebo o mise. A pro lidi, co se o crafting tolik nezajímají, jsou mise další možností, co dělat. Můžou se o to rychleji naučit všechny skilly mission systému, které nevyžadují tolik trpělivosti a odpovědnosti jako crafting.