Gamespot - Rozhovor ohledně Sith Inquisitora - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Gamespot – Rozhovor ohledně Sith Inquisitora

Vydáno: 13.5.2011 v 10:06 | Autor: Aries

Společně s videem ukauzjícím postavu Sith Inquisitora také server GameSpot vyzpovídal dva členy vývojářského týmu, Georga Zoellera (Principal Lead Combat Designer) a Daniela Ericksona (Principal Lead Writer) ohledně čistě herních prvků tak i holedně příběhové stránky této postavy.

GameSpot: Teď, když jsme měli možnost zahrát si delší dobu za Sith Inquisitora, co nám můžete říct o postupu této postavy skrze příběh? Přeci jenom působí dojmem, že se jedná o snadno zranitelnou postavu, a tak se bude muset celou dobu schovávat za nějakým tankovacím společníkem?

Georg Zoeller: Postava Inquisitora nabízí velké množství herních stylů, mezi kterými si zvolíte při výběru Advnaced Class (více v překladu Developer Blogu o AC)

Inquisitor s AC Sith Sorcerer má rozhodně výhodu, když máš sebou odolného společníka, který za něj schytává rány, zatímco postava s AC Sith Assassin uvítá nějakého společníka zaměřeného více na DPS.

Nakonec ale bude záležet na vás, jaký herní sty zvolíte a časem dostanete na výběr několik společníků, ze kterých si určitě vyberete toho, který se pro danou situaci hodí nejlépe.

GS: Viděli jsme Inquisitorovu schopnost smažit nepřátele blesky a zneschopňovat nepřátele pomocí telekinetických útoků. Jakou roli ale vůbec bude tato postava hrát na vyšších úrovních v partě lidí?

GZ: Inquisitor je velice všestranná třída. Skrze volbu AC a správných skillů můžete svojí postavu vytvořit tak, že bude schopná plnit jakoukoliv z tradičních rolí v MMORPG.

GS: Chápeme, že na levelu 10 se Inquisitor, stejně jako ostatní postavy, musí rozhodnout mezi jednou ze dvou Advanced Class – Assassin nebo Sorcerer. Jak se tyto dvě specializace liší?

GZ: Všechny postavy dostanou na výběr ze dvou Advnaced Class poté, co okolo levelu 10 opustí svojí startovná planetu. AC vám umožní specializovat vaší postavu na specifický styl hraní a přidají do arzenálu několik nových schopností.

Postavy volící AC Assassin dostanou dvojitý světelný meč, jaký používá Darth Maul. Také se dovedou zamaskovat pomocí Síly a používat silné útoky jak pomocí meče, tak pomocí Síly. V závislosti na zvolených skillech se tato postava může stát jak damage-dealerem, hybridem, nebo dokonce i tankem.

Postavy co zvolí AC Sorcerer dostanou k dispozici množství útoků pomocí Síly. Samozřejmě nechybí všemi oblíbené bleskové útoky, jako například lighting  strike, overload (účinný AoE útok který odhodí nepřátele), nebo silná schopnost Force Storm, která pokryje celé oblasti smrtící bleskovou bouří.

V závislosti na volbě skillů mohou Sorcereři získat různé manipulativní schopnosti, které nepřátele zneschopní, zákeřné vysávání životů z vlastních společníků, nebo dokonce schopnost udržovat při životě jejich spojence v boji.

GS: Jaké jsou role pro Assassiny a Sorcerery v PvP na vyšších úrovních?

GZ: Toto necháváme na hráčích, jak si svojí postavu vytvoří, protože Inquisitor je natolik všestranný, že může efektivně zastávat jakoukoliv tradiční roli.


GS: Víme, že celá příběhová podoba postavy se točí kolem motivů zrady a manipulování. Jak se toto promítne v pozdějších fázích hry?

Daniel Erickson: Inquisotor je takový „přemýšlivý“ Sith. Dívají se na situaci s nadhledem a snaží se zjistit, o co se vlastně ve skutečnosti jedná. Je samozřejmě možné si svojí cestu v moci probít skrze hromady mrtvol, ale je mnohem více uspokojující tahat z povzdáli za nitky, které dovedou ke stejnému cíli, a nikdo vás z činů nebude podezírat. Inquisitoři mohou tvořit vlastní spojenectví, obracet spojence proti sobě a pak s klidem prohlásit, že všechno se odehrálo tak, jak předvídali.

GS: Víme, že The Old Republic bude používat systém přesvědčení s tzv. „stíny šedi“ (podobně, jako ostatní hry od BioWare), který se bude odvíjet od zvolené postavy a frakce. Ale vzhledem k tomu, že postava Inquisitora byla navrhovaná podle zákeřného Imperátora Palapatina – přímo ztělesnění zla z původní trilogie Star Wars, který měl schopnost z konečků prstů šlehat smrtící blesky – celá možnost hraní „proti přesvědčení“ se u této postavy zdá nejméně uvěřitelná. Jak se vůbec může blesky-vrhající Inquisitor dostat na cestu Světlé strany a zůstat tam?

DE: Inquisitor začíná z postav v nejtemnější části na naší stupnici přesvědčení, ale cesta k vykoupení je stále možná. Takový Inquisitor bude takový, jakým se zdál být Palpatine – silný, charismatický a odhodlaný udělat tvrdá rozhodnutí, kterými by ochránil svůj lid. Při hře za Inquisotra zjistíte, že k moci často jde dojít i diplomatickou cestou, a jakmile tu moc máte, je na vás, jak jí použijete.

GS: Je ještě něco, co byste chtěl říct, o Inquisitorovi nebo o hře na závěr?

DE: Dávejte si pozor, jak se budete chovat k lidem při vaší cestě k moci. Ti, které necháte žít, mohou mít vliv na utváření vaší budoucnosti.

GS: Díky za rozhovor.

Zdroj: GameSpot.com

Překlad pro SW-TOR.cz: Aries