Threat of Peace - Hrozba Míru - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Threat of Peace – Hrozba Míru

Vydáno: 25.9.2010 v 21:47 | Autor: Aries

Star Wars: The Old Republic Webkomiks - Threat of Peace
Válka mezi Galaktickou Republikou a sithským Impériem svírala galaxii po desetiletí...

…ale útok na Coruscant a následující mírová smlouva vše změnily. Zatímco se Republika snaží znovu nastolit pořádek, Sithské Impérium rychle upevňuje svou moc v nově nabytých teritoriích. Ovšem za zavřenými dvěřmi probíhá mezi jednotlivými Sithskými Lordy tichý boj o moc, a mezi Jedii se šíří neshody ohledně toho jak se vyrovant s novým rozložením sil v Galaxii. Během těchto chaotických dní se propletou příběhy několika kritických postav, které jdou za svými cíly, stojí si za svými rozhodnutími a něvědomky směřují galaxii zpět na kraj katastrofického konfliktu.

Kapitola I Kapitola první – Coruscantská dohoda
Sithskému Impériu se povedlo zasadit Republice několik tvrdých ran, kterými získalo kontorlu nad několika klíčovými systémy a způsobila značné škody zásobovacím cestám Republiky. Diky zachování klidu i přes obrovské přeily se Jediům a Republikové Armádě podařilo ubránit Středové světy a zpomalit tak posupy Impéria. Nyní učilini Sithové překvapivý krok předložením mírové dohody. I přes velkou obezřetnost zoufalá Republika nabídku přijala a souhlasila s účastí na jednáních o klidu zbraní. Velká delegace vážených členů senátu a nejlepších a nejchytřejších Jediů se odebrala na Alderaan, kde očekávají dlouhé vyjednávání na podmínkách dohody se zástupcem Stihské Temné Rady.
Kapitola I Kapitola druhá – Nový Galaktický řád
Impérium se rozhodlo zanechat Coruscant v troskách a donutilo Republiku podepsat a souhlasit s potupnou Coruscantskou Dohodou. Navzdory zklamání, Senát ani Jediové nepropadají falešným nadějím – smlouva je nebezpečím pro celou existenci Republiky. Aby zajistili zastavení odtrhávání jednotlivých hvězdných systémů od Republiky, poslal Řád Jedi své nejlepší vyjednavače a bojovníky do Vnějšího pásu na palubu diplomatické lodi Envoy. Naneštěstí, mise se změnila v katastrofu, když za nevysvětlitelných okolností vypukl boj mezi Imperiálním transportním křižníkem a Envoyem na cestě vedoucí ke Korribanu. Envoy byl v bitvě zničen a mladá Jedi Satele Shan je ponechána svému osudu v záchranném modulu plujícím bez řízení neznámým vesmírem.
Kapitola III Kapitola třetí – Nejistá kapitulace
I přes snahy Jediů, hrozí kvůli nedávným útokům zrušení Coruscantské Dohody. Po zničení diplomatické lodi Envoy, vraždě Mistra Jedie Zyma a bombovém útoku na Senátní věž volá mnoho vůdců Republiky k návratu do války s Impériem. Na vnějším pásu zatím velitelé republikových vojsk ignorují Dohodu a odmítají rozkazy Senátu stáhnout se. V podobném ohrožení je dohoda i na Korribanu, Pokus o vraždu Lorda Barase a bomba nastražená v Imperiálním transportéru způsobila, že Sithští vůdci začínají pochybovat o motivech svých kolegů. Naštěstí stále existuje naděje. Vůdci republiky identifikovali známého lovce odměn Bradena jako hlavního podezřelého z nedávných útoků, a Senát vyslal Mistra Jedi Orguse Dina, aby lovce přivedl před spravedlnost.

Download

Pro zájemce lze kompletní komiks také stáhnout ve stejné kvalitě jako zde na webu
SW-TOR.cz
Rapidshare.com

Autoři komiksu Dark Horse Comics
Scénář: Rob Chestney
Kresba: Alex Sanchez
Barvy: Michael Atiyeh
Překlad do CZ: Aries, Kereloth
Grafická úprava: Aries, Mortipede