Free 2 Play Q&A - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Free 2 Play Q&A

Vydáno: 30.10.2012 v 11:47 | Autor: Aries | Napsat komentář

Free 2 Play Q&AFree 2 Play systém je v plném provozu na Public test Serveru, a proto BioWare otevřeli téma pro různé otázky, které se jej týkají. Na otázky odpovídal Senior Developer Blaine Christine. Hráči se ptali na velké monžství věcí, a vývojáři slibují, že brzy zodpoví další otázky.

Všechny otázky a odpovědi najdete v pokračování novinky

Tatile: Bylo zmíněno, že darth Nihilus Mask padá z jednoho z Cartel Boxů. Jsou všechny věcí, které jdou z boxů získat, přístupné i mimo ně, nebo jsou některé pouze v nich?

Blaine: Velká část věcí v Cartel Packs je exluzivní pouze pro ně. Dobrou zprávou pro ty, kteří si nechtějí Packy kupovat je, že všechny věci z nich jsou volně obchodovatelné (a tudíž je i možnost je poslat přátelům) na Galactic Trade Network. Čili pokud jste trpěliví a máte dost kreditů, můžete všechno pořídit přes GTN. Také musím říct, že to co zatím je dostupné, je jenom začátek. Jak budeme sbírat odezvu od hráčů, na Cartel Marketu se objeví i další věci.

Coldin: Víme o tiketech na týdenní přístup do Warzón, Flashpointů a Operací, ale jsou nějaké plány pro zavedení měsíčních, či jinak dostupných tiketů? Nebo případně možnost koupit si nějaké permanentní zvýšení týdenního limitu?

Blaine: Myslíme si, že Týdenní tikety jsou nejlepší možnost pro hráče využít to, za co zaplatil. Pokud si budeš myslet, že se ti určitý obsah zamlouvá, silně doporučujeme přejít na Subscribtion model, kde za svoje peníze dostaneš mnohem víc! Samozřejmě, pokud uvidíme, že Týdenní tikety nefungují tak, jak jsme si mysleli, můžeme udělat změny.

VarrusTheEthical: Jak často se bude objevovat nový obsah na Cartel Market?

Blaine: Pravidelné aktualizace budou probíhat s herními patchi. Plánujeme přidávat obsah jednou měsíčně, včetně nových Cartel Packů, ale doopravdy velké novinky budou každých 4-6 měsíců.

SentinelDranoel: Kdy se dočkáme placených transferů?

Blaine: Co nejdříve to bude možné. Uvědomujeme si, že je to něco, co hráči hodně chtějí, ale kvůli spouštění free 2 Play systému jsme to museli dočasně odsunout na druhou kolej. Omlouvám se, že nemám přesné datum.

AlixMV: Pokud se Subsriber stane Free 2 Play hráčem, a má odemčené věci v Legacy, přijde o ně?

Blaine: Pro pořádek – pokud se z subsribera stane Free 2 Play hráč, vždycky dostane Preffered status a nikdy tak nebude „pravý“ Free 2 Play hráč, ale bude mít odemčené určité věci. A samozřejmě, že si zachová odemčené Legacy věci. V podstatě hráč zjistí, že mu zůstalo všechno, co si pořídil za herní kredity, jako Cargo Holdy nebo inventář.

Ripster: Uvítací obrazovka zmiňuje, že Subscibeři dostanou 10 slotů pro postavy. Znamená to, že tedy budou mít 22 slotů, než že Free 2 Play bude mít 2?

Blaine: Výborná otázka, na kterou se pokusím dát jasnou odpověď. F2P hráči budou mít 2 sloty (stejně jako Preffered hráči). Při spuštění nebudeme v tomto ohledu omezovat Subscibery, kteří přejdou na F2P, alespoň do dalšího patche. Důležitá věc je, že pokud hráč co má více jak 2 postavy jednu smaže, tak nedostane onen slot zpět. Pro příklad: Máme deset postav a v listopadu ještě platím. V prosinci placení utnu. Po přihlášení budu pořád mít možnost používat všech 10 postav (prozatím), nebudu moci vytvářet nové, a pokud jednu smažu, nemůžu vytvořit novou, a budu jich mít 9. Další budu moci vytvářet až pokud budu mít jenom jednu. Doufám, že to dává smysl.

DarthTexas: Proč není výbava z Cartel Boxů Bind to Legacy? Přijde mi, že se tím omezuje volnost hráčů.

Blaine: Nesmí se zapomenout, že všechno z Cartel Packů jde posílat altům, nebo klidně dávat na GTN, čili volnost není nijak omezená, právě naopak.. Ovšem toto je věc, kterou slyšíme často, a uvažujeme o zavedení takových předmětů.

Rassuro: Pokud subscriber zruší předplatné, přijde o možnost používat fialové věci (Artifact kvalita), používat všech 6 quickbarů a přístup do banky? nebo se takovéto věci berou jako permanentně odemčené pro dřívějšího předplatitele?

Blaine: Většina (ale ne všechny) těchto věcí zůstane odemčená. Co se fialové výbavy týká, stále bude možnost používat vše, co je „Bound“ na danou postavu. čili všechno dřívější zůstane použivatelné, ale jakákoliv nová věc již nepůjde bez jednorázového zakoupení povolení. Quickbary budou sníženy na 2 (ale je možnost ji zbylé 4 koupit jako account unlock). Přístup do Cargo Hold zůstane. Snažíme se přechod co nejvíce zjednodušit, ale zároveň vytvořit taková omezení, které nebudou trvajícím předplatitelům připadat jako moc malá.

Dscount: Pokud si koupím Account unlock pro Cargo Bay, přidá se mi jeden panel u všech postav, včetně těch co vytvořím později? Čili moje 50ka se 3 panely dostane čtvrtý, nová postava druhý atd?

Blaine: Přesně tak to bude fungovat, pokud bude hráč Subscriber.Hlavní rozdíl na Free 2 Play účtech je nutnost si koupit přístup do Cargo Hold, než se otevře možnost kupovat rozšíření. Čili sice můžeš mít extra panel na všech postavách, ale u každé nové Free 2 Play se musí přístup znovu koupit. Preffered hráči mají přístup odemčený automaticky.

Rabelais: Ohledně Crew skills, pokud si zruším předplatné, zůstane mi jeden skill. Pokud si zbylé odemknu přes Cartel Market, budu je muset znovu trénovat?

Blaine: Pro začátek, při zrušení předplatného zůstanou 2 Crew Skills, čili to by měla být dobrá zpráva. Ovšem bude potřeba vybrat, které mají být aktivní. U neaktivní nepřijdeš o plánky nebo úroveň, ale pouze jí nebude možné používat, než se odemkne.

Darthbuckets: Pokud si koupím account unlock, získají jej všechny postavy, včetně těch, co vytvořím v budoucnu? A platí account unlocky pro všechny Legacy na různých serverech?

Blaine: Díky za otázku, Account unlocky je věc, kolem které je hodně dotazů. Account unlocks budou platit i pro nové postavy a bude zasahovat napříč servery.

Brewski: Jak bude probíhat omezování při přechodu ze subscribtion na Free 2 Play, co se odstupné výbavy týká? například, pokud má level 50 postavu rasy nedostupné pro F2P s plně odemčeným Cargo Hold a inventářem a kompletní fialovou výbavou, budu moci za tuto postavu hrát? Budu potřebovat povolení abych mohl dále používat své fialové věci? Nebo fakt, že tato postava existovala před Free 2 Play systémem znamená, že se tyhle věci automaticky odemnkou?

Blaine: Ano, za tuto postavu stále budeš moci hrát jako Preffered Status hráč. Povolení na fialové věci se bude týkat pouze nově získané výbavy. Omezení se nevztahuje na věci, které již jsou Bound. čili všechny takové věci, včetně alternativní výzbroje, budou stále použitelné. Hlavní rozdíl při přechodu je snížení počtu Quickbarů, pomalejší získávání Xp po levelu 10 a v blízkém patchi i omezení ve slotech pro postavy.

Nilrem: Jak funguje omezení na kredity pro Free 2 Play?

Blaine: Když hráč dosáhne a přesáhne výchozí omezení, herní kredity jsou přesunuty do „záložny“. Tam zůstávají, pokud se hráč nestane Subsciberem (nebo pokud se z Free 2 Play nestane Preffered hráčem, v tom případě se limit zvedne a uvolní se dalších 150,000 kreditů).

Štítky: , ,


Komentáře jsou uzavřené