Ray Muzyka a Greg Zeschuk odchází z BioWare - SW-TOR.cz SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Ray Muzyka a Greg Zeschuk odchází z BioWare

Vydáno: 18.9.2012 v 21:45 | Autor: Aries | Komentáře

Zakladatelé BioWareNadpis bohužel znamená přesně to, co je v něm napsáno. Zakladatelé BioWare, doktoři Ray Muzyka a Greg Zeschuk, po téměř dvaceti letech ve videoherním průmyslu svou společnost opouštějí.

Co je k tomuto rozhodnutí vedlo, si můžete přečíst v jejich blog postech (Ray Muzyka, Greg Zeschuk). Pokud chcete vědět, co je pro BioWare dále v plánu, můžete si přečíst článek od Aaryna Flynna, General Managera BioWare Edmonton a BioWare Montreal. Jaký bude mít tento odchod dopad na studio BioWare Austin, které pracuje na Star Wars, to uvidíme v budoucnu.

Štítky: , , ,

Komentáře - Napsat komentář
 1. sherlock161 | 18.9.2012, 22:56

  Stejně Bioware (dnes hlavně Eaware) už není to, co bývávalo, dřív vydávali jednu pecku za druhou, které byly originální a v herní historii jsou to pomalu legendy, ale co předvedli poslední dobou a co nás dál čeká – docela zklamání…

 2. Gravelark | 19.9.2012, 08:45

  někdy to pomůže. samozřejmě mě to mrzí, páč bioware pro mě byla vždycky sázka na jistotu, ale v současnosti už mě její hry moc nelákají (dragon age 3). ale pokud to bude znamenat založení nové společnosti, která přinese čerstvý vzduch do herního průmyslu a zároveň naváže na tradici legendárních bw her, tak se jen těším a přeju jim to.

 3. sherlock161 | 19.9.2012, 09:54

  Na Dragon age 3 jsem docela zvědavej, měla by tam být zase epičtnost z jedničky a otevřenej svět, už to ale nebude nic nového, stejně tak nový díl Mass effectu, pak tu máme novou Ultimu, což bude nejspíš podobný Diablu a bude to f2p a stejně tak Command @ conquer: Generals 2, které má být taky f2p i když je to strategie, z EAware je najednou charita. :-D

 4. Barthezz | 21.9.2012, 00:53

  No treba takovej Mass Effect 1 naprosta pecka, 2ka uz horsi a 3ka s EA? no comment ….

 5. Aries | 21.9.2012, 07:41

  Barthezz, nevím, mě třeba dvojka bavila mnohem víc než jednička, která mi přišla místy taková hrozně statická. Příběhově sice byla dvojka o něco jednodušší, ovšem i v té jednoduchosti si to dovedlo udržet určitou epičnost (hlavně ke konci). A ME3 byl vynikající, skloubil silný příběh ME1 a svižnost ME2, jediné co jej zkazilo bylo posledních 10 minut, ovšem to by nemělo těch předcházejících 30+ hodin hry úplně zatratit.
  A btw, i ME1 se dělalo v době, když BW už patřili pod EA, Microsoft tam byl jako vydavatel, protože si to vynárokovali, když to šlo na XBOX jako na první platformu. PC verze už pak jsou pod hlavičkou EA.

  Ohledně Generals 2: To, že to dali pod společnost se štítkem BioWare je takové trochu divné, ovšem je to jenom štítek, spravují to uplně jiní lidé, předpokládám, že z EALA, čili Westwoodu.

  Ohldně F2P: Někdo v EA očividně zjistil, jaký obrovský trh se pomalu rozjíždí s F2P, je jedno na jakém typu hry, čili se snaží to do tohoto vlaku nastoupil, než se rozjede moc rychle. A taky je to možná snaha o boj s pirátstvím. Nabídneš hru zadarmo, ale pokročilejší obsah si musíš dokupovat, nebo na něj hrát tvrdě a dlouho.

 6. sherlock161 | 21.9.2012, 08:46

  Tak aby to nebylo pay 2 win, což u Generalsů určitě bude, protože, co jiného se dá ve strategii nabídnout než, že jsou lepší jednotky, budovy a upgrady? Nějaký kosmetický prvky ve strategii jsou k ničemu, f2p systém má budoucnost, ale u EA mám dost obavy, že se tam ukáže jejich chamtivost, jako to třeba teď nedávno zase předvedli u Medal of Honor: Warfighter, díky tomu jsem o tu hru úplně ztratil zájem.

 7. Aries | 21.9.2012, 18:07

  F2P v RTS hrách je ještě hodně nová věc, kterou je potřeba vyzkoušet. Zatím jediná hra, o které vím, jsou Age of Empires Online, a tam se přes mikrotransakce kupují nové rasy a snad mapy.

  A jinak, každý publisher je chamtivý, protože ti to dělají hlavně pro byznys (proto máme rok co rok novou a úplně stejnou FIFA a NHL hru). I Ubisoft jsou chamtivci, navíc s pěkně debilním přístupem k zákazníkovi (legální AssCreed 2 jsem zprovozňoval asi měsíc, a nebýt nějakých znalostí síťařiny u mě a v rodině, tak bych to nevyřešil). EA má alespoň Support, jehož rady k něčemu jsou. A i Activision jdou taky po penězích.
  Čili to prostě nejde říct „EA je zlá, všichni ostatní jsou zářivé zlaté majáky lásky a naděje“

 8. sherlock161 | 21.9.2012, 18:22

  Na Age of Empires online jsem se moc těšil a úplně jsem si užíval betu, pak druhej den po releasu finální verze jsem to zhnuseně smazal z kompu, jak to hru neskutečně posrali, hromada bugů, který v betě nebyly a hlavně pay 2 win jako prase už od prvních misí. Jinak na legální Asscreed a celkově na hry od Ubisoft se hodně nadává, protože chtěj bojovat proti pirátsví tím, že znevýhodňujou lidi, kteří si hru koupili :-D Hry jako je Anno 2070 nebo Assasiny je lepší si stáhnout načerno, aby člověk nepřišel o nervy, Ubisoft si za to můžou sami.

 9. sherlock161 | 28.9.2012, 19:32