Od listopadu zdarma - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Od listopadu zdarma

Vydáno: 31.7.2012 v 23:20 | Autor: Aries | Komentáře

Oficiálně bylo oznámeno to, čeho se mnozí obávali ,a mnozí se na to těšili, ať už ze zlovolných, či z dobrých důvodů. Od listopadu bude SWTOR přecházet na jednu z mnoha variant systému Free-2-Play, čili hraní zdarma.

Zatím je dostupných velice málo informací, ale nejspíše bude systém podobný tomu, jaký používá například Lord of the Ring Online. Ten kombinuje osekané F2P, a na většinu věcí si hráči musí hru předplatit, nebo si každý kus uzamčeného obsahu zaplatit takzvanými „Cartel Coins“, které pochopitelně budou stát reálné peníze. Seznam dostupných features pro F2P a Subscription najdete na oficiálním webu, bohužel, je pouze náznakový a neříká přesně, co bude zablokované.

Současní a bývalí hráči ovšem nebudou ale úplně „nabráni na hůl“, a za každý měsíc, který budou mít do uvedení F2P placený, dostanou určitý počet zmíněných „Cartel Coins“. Jakou výši si můžete spočítat podle tabulky na oficiálním webu.

Dobrou zprávou z této události pro všechny určitě je to, že se autoři zavázali k větší frekvenci přidávání nového obsahu.

Štítky:

Komentáře - Napsat komentář
 1. deltatuningforce | 1.8.2012, 09:33
 2. fedaikin | 1.8.2012, 11:27

  Hele lidi jen klid, hateři už jsem v plné polní, hlavně samozřejmě na games.tiscali. Osobně bych se toho tolik nebál, je spousta hráčů, kteří hráli na začátku ten zadarmový měsíc a pak skončili s tím, že se jim to měsíčně platit nechce. Osobně tu hru hraji už několik měsíců vlastně od začátku s tím, že jsem musel na dva přerušit, a hra mi nepříjde nijak špatná, takže těm blbounům co píšou všude: „Já vám to říkal, že je to sračka apod.“ se jen směju.
  Možná, že to přivede spoustu nových hráčů a spoutu starých kteří prostě jen nechtěli platit těch hrozných necelých 300 kč (záleží na kurzu) měsíčně.
  Uvidíme jak se to celé vyvrbí :)

 3. teyond | 1.8.2012, 11:56

  Co na to Gravelark?

 4. cerberus6666 | 1.8.2012, 13:34

  F2P a co? Hraju od začátku, platím. Budu hrát dál a taky platit, neb omezení v TOR nechci. Jediná hra, kde mi omezení nevadí a využívám F2P jsou World of Tanks :-)

 5. proth | 1.8.2012, 15:53

  Nejsem z toho nadšený, nicméně v tom nějakou tragédii nevidím. F2P bude skoro jako trial do 50, osekaný co se dá a ty co si to budou platit, budou mít přístup ke všemu jako teď. A jestli to přiláká lidi tak tim líp, i když nemám důvěru k F2P komunitám, pořád můžete leavnout chat. Navíc to zavázání k větší frekvenci nového obsahu kvituju, ale mělo to přijít dřív, než s F2P. Nemuselo by k tomu dojít.

 6. Gravelark | 1.8.2012, 16:51

  furt si myslím to samé, jen škoda, že se to děje tak brzo. každopádně f2p nemusí být nutné zlo, jak se dříve prezentovalo. pokud ten systém bude lidem připadat férový, přiláká hráče a hru nezničí, tak problém nemám. já osobně f2p moc nemusím, takže si počkám co a jak…

 7. beback | 3.8.2012, 20:39

  já se nato těším protože jsi nemůžu dovolit platit těch 300 měsíčně (šetřím na studie v cizině) takže v listopadu zase stár wars jupí :-) ale škoda že jsou furt zaostalí mně li by to udělat jako guild wars prostě koupit a hrát na tu hru se těším víc než na free to play v swtor. Všem tu hru doporučuji. Vyjde na konci měsíce.

 8. Vrook | 5.8.2012, 15:48

  beback: Než se pohrneš studovat do ciziny, tak si dej nejdřív nějaký studia v ČR. Třeba studia pravopisu, psaní čárek a slohový výstavby.