E3 - Filmový trailer Return - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

E3 – Filmový trailer Return

Vydáno: 6.6.2011 v 22:09 | Autor: Aries | Komentáře

Máme tu první část „šílenství“ okolo E3 – třetí filmový trailer, opět s jednoslovným jménem, tentokrát Return, a ukazuje návrat Sithů do známého vesmíru. Ale protože určitě nechcete číst nějaký monolog, video najdete níže v novince. Otitulkování bude zítra během dne.

Dále bylo oznámeno, že se na E3 nedočkáme oznámení data vydání, ale že rozhodně plánují hru dostat na pulty během druhé poloviny letošního roku. Také bylo řečeno, že až se bude ohlašovat datum vydání, tak bude tato informace předem oznámena.

Update 7.6. 18:00 – přidány titulky k videu

Štítky: , , , , , ,

Komentáře - Napsat komentář
 1. Quibray | 6.6.2011, 22:26

  Nejedná se o Satele Shan. Také jsem si to myslel, ale pak mi to na oficiálních fórech spousta lidí vyvrátilo celkem pádnými argumenty (kolize s datacemi – v době bitvy Alderaanu ještě nebyla naživu, popřípadě dítě). Na wookiepedii se o tom také dost přeli, hodně lidí tvrdilo, že se jedná o Aryn Leener, padawanku Vena Zalowa, ale mají tam v tom poměrně guláš, neboť to každý upravuje podle toho, čemu on sám věří. Nicméně soudě dle jejího Zabrak mistra, půjde o další, třetí, osobu. Zdá se, že ani Bioware v tom pořádně nemá jasno, každý člen štábu tvrdí něco jiného :D

  Jinak trailer se mi moc líbí ;)

 2. Komatsu | 6.6.2011, 22:27

  Hejj a nenazval ju nahodou v tom videu Satela ? :D

 3. Quibray | 6.6.2011, 22:34

  Máš pravdu, já si to předtím pouštěl bez zvuku. Mno, tak v tom případě je všem spekulacím, které se po Hope traileru objevilo, konec. Akorát se obávám, že se dopustili nějakých drobných proti-kánonických prohřešků a datačních nesmyslů :D

 4. Aries | 6.6.2011, 22:40

  Pardon lidi, ono na E3 totiž ještě bylo jedno video (to nahraju později, musí projít konverzí do nějakého koukatelného formátu), a to se skládalo ze všech tří trailerů. Smazal jsem ten celý odstavec s popisem, protože ten byl založený na právě té koláži.
  Jinak Satele byla v době bitvy o Alderaan už narozená, je to ta Jedi co vidíme v Hope (během hry jí je okolo 40, v době bitvy o Alderaan jí bylo tak +- 20, v době Threat of Peace komiksu tak 30)

 5. Komatsu | 6.6.2011, 22:43

  a kolko jej bolo v Bitve o korriban ?

 6. jedy | 6.6.2011, 22:56

  Kde se říkalo, že se nedočkáme data vydání? Nějak jsem neslyšel, že by to říkal na EA konferenci ( samozřejmě jsem se mohl přeslechnout ). Pokud je to opravdu tak, tak počítám, že to spustí tak v říjnu :/

 7. Aries | 6.6.2011, 23:37

  Komatsu: Satelin věk je něco, o čem se vedou dlouhé diskuse na fórech. Očividně můj předchozí odhad je špatně, protože jsem to psal bez toho, abych koukal na ten trailer.
  Návrat Impéria proběhl 28 let před Coruscantskou dohodou. Vzhledem k tomu, že Satele je v Return padawanem, tak jí i podle vzhledu může být okolo 15. To by jí pak během Sacking of Coruscant bylo okolo 45, ve hře tedy nějakých 55. Samozřejmě, že se všechno odvíjí od toho, kolik tipneme, že Satele může být v Return, protože vypadá vážně mladě.

  jedy: Padlo to v rozhovoru se Stephenem Reydem, zdroj je z DarthHater.com.

 8. Komatsu | 7.6.2011, 00:04

  Aries nemhol by si spravit tiulky nato video ? Aspom anglicke fakt by to bodlo :)

 9. Aries | 7.6.2011, 00:06

  Jak je v novince, udělám to zítra (hmm sakra, tak už dneska) během dne, teď už nemám sílu ani chuť sedět přes hodinu nad titulkováním…

 10. jedy | 7.6.2011, 00:29

  Aries – Jo, jo, teď jsem strávil půl hodiny pročítáním vlákna ve fóru, kde to Stephen napsal. Hodně lidí si stěžuje a já se jim nedivím. Místo, aby tipli alespoň měsíc(e), tak řeknou „druhá polovina roku 2011″… To nevypadá dobře.

 11. Hudson | 7.6.2011, 06:48

  tak to je celkem jasnej dárek pod stromeček no :-( a to budem ještě rádi, se to může klidně odložit jako Mass effect 3, aby nakonec nevyšel Warhammer 40k: Dark Millenium dřív než SW: ToR, to by Bioware byli dost nahraní

 12. Thief | 7.6.2011, 08:02

  Musite myslet pozitivne a ne naopak. Az to vyjde tak to vyjde nikdo to neovlivni. Ale pevne verim ze pocitaj s tim ze maj a budou mit velkou konkurenci a nenechaj se rozhodit

 13. Milop33 | 7.6.2011, 08:16

  No nejvíc si to tam dával ten cowboy :)

 14. Thief | 7.6.2011, 08:54

  Takovej Han Solo :) jen drsnejsi

 15. Muadek | 7.6.2011, 10:41

  Já to říkám furt pašerák je prostě cool:D hlavně se mi líbí jak je mu přednější loď než prachy:)

 16. Rastaman | 7.6.2011, 13:01

  mozna by se este hodilo hodim sem to sestrihane vide kde byli vsechny 3 trailery http://www.youtube.com/watch?v=m8uxkg9PfAQ

 17. Milop33 | 7.6.2011, 13:27

  Ale zatím ve všech cinematic trailerech se povětšinou šermuje. Vím, že je to pro oko více lahodící, než výstřel z blasteru, ale uvítal bych jednou jedno video pouze se smrtelníky. Pašerák a po něm by šel lovec a agent kontra voják. A to všechno třeba na Nal Hutta.
  Jedie a Sithy bych poslal na čajový dýchánek, vždyť jsou tam skoro furt :-)

 18. Thief | 7.6.2011, 13:31

  Vsechny ty videa jsou delany takle naschval. Kdyz ta hra je zalozena na vzestupu imperia tak by asi nemelo moc logilu dat trailer jak po smuglerovi jde BH s IA

 19. Aries | 7.6.2011, 14:11

  Jsou to filmové trailery, a ve filmečcích prostě jediové působí víc „WOW“ (ne WoW). Ale myslím si, že i v tomhle videu mají „smrtelníci“ (nesmyslný název, mimochodem, jedie/sitha půjde ve hře snadno zabít čímkoliv, pokud budete vědět jak) docela dobré záběry. Vídíme například gunslingera ve slow-motion, nebo commando kryjící ústup (a vanguarda odpáleného granátem).
  Jinak třeba BH má roli v Decieved. Agenta zatím nikde vidět nebylo (což je také jeho účel :) ). Tyto dvě postavy zkrátka nejsou tak reprezentativní pro Impérium, protože to jsou „podřadní“ občané, zatímco Republika zastává principy rovnosti mezi všemi inteligentními druhy.

 20. Milop33 | 7.6.2011, 15:15

  Ale víte kam s tím mířím. Nechci se pak dožít stavu, že v té hře budou chodit jen samí emotivně prázdní jediové nebo po moci toužící sithové. Když si člověk prohlédne všechna tři videa, tak je tam především reklama na tyto dvě frakce, ostatní jsou notně v pozadí. Já, jako zástupce Agenta (mimochodem elity Impéria, ne podřadného smetí), bych uvítal, kdyby bylo alespoň jedno věnováno přímo jim.
  Ale Impérium nejsou jen Sithové, když se to vezme z té druhé strany. Je bych čekal někde v pozadí, splétející svůj vlastní plán a využívající impérium jako zástěrku. To samé Jediové nejsou přímo Republika. Jsou to ochránci, ale víme, co se stalo za mandalorianských válek, kdy se přes odmítnutí slavné rady chopil jen pár jedinců včetně Revana. Ve velkých rozhodnutí přeci jen stojí v pozadí.
  Nemyslete to špatně, video je pěkné, hodně na efekt a nějaké ty známé tváře troopera a té jedné jedi ochránce. Pokud nemá být Agent vidět, budiž, ale zelený, modrý a červený meč bych pro příště trochu omezil. Uvítal bych scenérie nebo vybombardovaný jakýkoliv kus Republiky :)

 21. fedaikin | 7.6.2011, 15:47

  Hmm takže pokud Satele Shan, je v tomto videu, tak se setkali i v Hope :) Ta má teda na Malguse dobré vzpomínky borka jedna :) Hlavně po Hope ji musí Malgus přímo milovat :D hehe

 22. hmmmmm | 7.6.2011, 15:55

  Ariesi prosím přihod k tomu videu i titulky chtěl bych to večer ukázat pár přátelům ale jsou to lamy a anglicky neumí ;) a můj překlad během videa by nejspíš zničil tu atmosféru :)

 23. Sirius | 7.6.2011, 16:00

  Ten pašerák je perfektný a ak som to dobre pochopil zas má najrýchlejšiu leď v sektore :-), ale tak bez toho zrejme to pašovanie nejde :-)

 24. Petos | 7.6.2011, 17:04

  Trochu mi ta loď připomíná Ebon Hawk.:)

 25. Sirius | 7.6.2011, 17:09

  Jáj starý dobrý Ebon. Ta loď mi chýba.

 26. fedaikin | 7.6.2011, 17:18

  Stejně ještě musím dodat, že ten zabrak jedi byl fakt tvrdý, bojovat s mistrem i učedníkem, řekl bych, že poněkud napravili jedijům reputaci :) no ne? A ten pašerák byl fakt hodně WOW :) A jestli bych měl rozdělit postavy do hráčských tříd, tak zabrak jedi master byl chvíli guardian, pak sentinel, Satele zřejmě consular, no a pak tam byl známý trooper z Hope a samosebou krutopřísný smugller :)

 27. jedy | 7.6.2011, 17:36

  Jasný, je tam hodně charakterů citlivých na Sílu, ale musíte si uvědomit, že je to trailer, pro širokou veřejnost, chtějí přilákat nové potenciální customery – a co lidi nejvíc přiláká k SW? Světelné meče :) Ale stejně, Jedi jedině jako altík, Trooper ftw!
  A smuggler byl opravdu moc badass, už od začátku jak čuměl na prdel tomu Twil’lekovi ( ženský rod není? )

 28. Aries | 7.6.2011, 18:20

  Přidány titulky, omlouvám se, počítač v práci to jaksi nestíhal přehrávat bez trhání, bez čehož nejdou titulky dělat.

  Milop33:
  * Jediové rozhodně nejsou emotivně prázdní, jenom se snaží, aby je emoce neovládaly (odlehčenější Vulkánci ze Star Treku, protože na rozdíl od nich nepotlačují emoce).
  * Osoby v Impériu, co neovládají Sílu, jsou technicky vzato podřadné i pouhému akolytovi (i když to spousta z nich snáší ne zrovna dobře). Agent je sice jedním z „elitních“ postavení v Impériu, ale stále podřízený i tomu nejníže postavenému Sithovi.
  * S tím, že ze začátku bude ve hře kvazilion Jediů, můžeš počítat, počítají s tím i sami v BW se slovy „některé fantazie jsou prostě oblíbenější“. Postupně se to vyředí, až opadají lidé s přesvědčením, že Jedi je nesmrtelný (což, jak je opakovaně prokazováno, není pravda).
  * Jediové nejsou Republika, to ano, ale tuhle stejnou ekvivalenci nejde použít na Impérium. Republika by bez Jediů dovedla existovat, Impérium bez Sithů ne (častý názor v Impériu je, že Impérium jsou jenom Sithové).

  Loď pašeráka
  * Nikdo v BW se netají tím, že je Inspirovaná Ebon Hawkem, který je zase silně inspirovaný Millenium Flaconem

  jedy
  * Twi’lecká vojanda? :) Twi’lekové snad v češtině ženský rod nemají (opět narážíme na debilitu češtiny, správně by to bylo asi něco jako Twi’lekyně, ale to zní příšerně)

 29. Quibray | 7.6.2011, 18:35

  AlexanderFreed: There’s been a lot of (understandable) confusion about Satele Shan, so I figured I’d clarify a few points:

  First, yes–Satele Shan is the Jedi depicted in the Hope trailer. When Satele originally appeared in the Threat of Peace comics, her appearance wasn’t yet final in-game. Ultimately, we’ve gone in a different visual direction for the character, and you’ll be seeing more consistent portrayals in the future. (One of the perils of releasing information–even seemingly innocuous information–so early!)

  Second, regarding Satele’s age and experience–at the Battle of Alderaan, Satele is a fully trained Jedi Knight. By the time Threat of Peace rolls around, she’s had significant real-world experience and trained under several Jedi Masters, Dar’Nala included; she’s a candidate for becoming a Master herself. So she’s older than she looks… but Darth Malgus still has a few years on her!

  Tak nám to developeři konečně vyjasnili. Zdá se, že se sami dlouho rozhodovali, jestli to bude Satele nebo ne :D

 30. Petos | 7.6.2011, 19:02

  ach titulky. Není nad ně i když se to dá přeložit.:-)

 31. Tommygun | 7.6.2011, 19:11

  Taky ste si vsimli ze v kazdym tom traileru chcipne nejakej jedi/sith ale non force classy furt prezivaj XDD

 32. šaman | 7.6.2011, 19:18

  Zrovna tady umřelo docela dost non forces a hope traileru byli celkem detailní záběry na popravy trooperů.

 33. fedaikin | 7.6.2011, 19:30

  Tommygun, Šaman: chlapi jen klid však to těm sithským panchartům vrátíme i s úroky :)

 34. JacenTravers | 7.6.2011, 19:33

  Klidně by mohli udělat takový celý film :D

 35. Thief | 7.6.2011, 19:34

  Tommygun : Ja bych to opravil ja jsem si nevsim trailer kde nechciply non force classy :D

 36. Santa | 7.6.2011, 20:24

  Já si nemůžu pomoct, ale přijde mi že nejlíp jsou v těch videích ztvárněni Troopeři. Jenom jestli to nemá něco společného s tím, že jsem sám Trooper jako poleno :)

 37. Aries | 7.6.2011, 20:27

  Kdo by chtěl, nahrál jsem na YouTube video, které bylo k vidění na včerejší E3 prezentaci, jedná se o video ze stránek nového digitálního distribučního systému EA Origin (který bude jediným takovým systémem, na kterém půjde TOR zakoupit) – http://www.youtube.com/watch?v=pht_LntM8Q4

 38. Thief | 7.6.2011, 20:48
 39. Aries | 7.6.2011, 20:52

  Já myslím, že zůstanu u toho, co umožňuje klávesnici, aby plnila svůj účel – normální písmenka a numpad :D
  Ale nápisy v Aurabeshi jsou zajímavé…
  Jinak plný článek o tom (klávesnice+myš+headset, včetně cen) je na webu IGN – http://gear.ign.com/articles/117/1172154p1.html

 40. jedy | 7.6.2011, 21:27

  Ty „módní doplňky“ od Razeru jsou akorát pro přehypovaný fanoušky s dostatkem kreditu. Hrozný ceny.

 41. Tommygun | 7.6.2011, 21:55

  Ja sem myslel hlavni postavy tech traileru…ne ty v pozadi…v tomto to byly ten smuggler a trooper (je jich hodne mam namysli toho bez helmy) v hope to byl predtim pro me Malgus ale potom co sem to zkoukl znova mi doslo ze asi neumrel…

 42. Aries | 7.6.2011, 22:35

  Kdepak, Malgus neumřel, protože je ve všech třech trailerech. Jenom ho to „zaražení do skály“ a výbuch granátu u obličeje v Hope asi dost pochroumalo, takže musel dostat „vaderovský oblek“.
  Trooper bez helmy se objevuje v Hope a teď v Return, zatím nemá jméno, na Wookiepedii ho označují jako „Unnamed Havoc squad leader“

 43. Darth Gurth | 8.6.2011, 00:22

  Unnamed Havoc squad leader? Zajimavy, prvni co me napadlo, je Zeerid aka Z-man… Vse by melo pekne navazovat a v traileru Deceived se – pokud se nemylim – neobjevil. Narozdil od knihy Deceived…

 44. Milop33 | 8.6.2011, 09:54

  Když bych se díval na detaily, tak všechno je naprosto cool. Největší zlý člověk byl ten smuggler. Scénka, která měla grády, která byla přesvědčivá a která mi připomněla staré časy s Hanem Solem, tak to byla ta na lodi, jak poručil robotovi aktivovat obranná děla. Sice krátké, ale přesvědčivé.
  A hlavní záporák? Mám jen já ten pocit, že byl v obličeji jak po plastice?…respektive všechno okolo bylo skvělé, ale on stále ten stejný výraz. Jako z klonových válek, když popravil zřejmě svého mistra.
  Ale jinak lidi, kteří jsou za tento Return odpovědní, odvedli dobrou práci, příště přidejte agenta a jsem v sedmém nebi.

 45. JacenTravers | 8.6.2011, 15:51

  Malak měl taky urvanou spodní čelist nevíte jak tomu se to stalo? :D

 46. Aries | 8.6.2011, 18:09

  Malgus urvanou čelist jako Malak nemá, jenom jí má silně poničenou tím, co se mu stalo v Hope traileru.
  Malak o čelist přišel potom, co mu jí Revan useknul světelným mečem v souboji, ke kterému vedlo to, že Malak označil Revana jako „moc měkkýho“ při jejich tažení s cílem ukončit „tyranii“ Rady Jediů

 47. fidži | 8.6.2011, 18:30

  Jediný co nechápu je, že když jsou v tý místnosti s tou pašeráckou lodí, tak tam přistane ten Malgus ale přiletí nějakou dírou proč je to nevycuclo ven nebo se neudusili … záhada :D

 48. fedaikin | 8.6.2011, 19:01

  fidži: na to Ti odpovím jednoduše: „Bo starwars :)“ To je ta správná odpověď, logiku nehledej, myšleno v dobrém. Protože jinak bych se divil, že ve vzduchoprázdnu vesele hoří lodě, zvlášť když oheň celkem dost potřebuje kyslík, aby hořel a hořel a …. :)

 49. šaman | 8.6.2011, 19:28

  fidži:Protože to nebyla díra, ale hangár chráněnej silovym polem.Ikdyž je pravda, že v pomstě sitů, když se obi-wan s anakinem chtěli dostat na greivousovu loď, tak taky odstřelili generátory výše zmíněného silového pole a poté co to udělaly se začala zavírat vrata.

  fedaikin:Hoření lodí ve vesmíru se dá vysvětlit kyslíkem v nich, páč ty lidičky tam ho taky potřebujou, ale na druhou stranu je pravda, že bezpečnostní protokol by měl zajistit izolaci oblastí natolik narušených, že by hoření v nich bylo vydět z venku a v takovém případě by dekomprese vycucla veškerej vzduch dřív než by začalo hořet.Jenže si taky musíš uvědomit, že to co vydíš sou věčinou výbuchy, které teprve dělají do lodí ty díry, tudíž v době vzplanutí je kyslíku dost.

 50. JacenTravers | 8.6.2011, 21:08

  No ale je pravda že některé ty lodě hoří dost dlouho hlavně pokud jsou větší a to nemluvím jen o tomhle traileru a to by neměly.

 51. šaman | 8.6.2011, 21:40

  V tom je jedno z kouzel hvězdnejch válek: nic neni nemožný.Z vědeckýho hlediska je i hyperprostor blbost, nemluvě o tom že ho každej vysvětluje jinak.Z hlediska okysličení se voda rovná vzduchoprázdnu a prskavka stejně „prská“ i pod vodou.

 52. Aries | 8.6.2011, 21:47

  Ohledně toho, proč něco „funguje“ ve sci-fi tak jak má podle naší vědy, odkážu vás na výborný americký web TVTropes, konkrétně na stránku „Space Does Not Work That Way“ (Vesmír takhle nefunguje) – http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/SpaceDoesNotWorkThatWay (varování, na stránce klidně strávíte i 3 hodiny v kuse a ani o tom nebudete vědět :) )

  Zkrátka je jedna o aplikování kombinací „Rule of Cool“ a „Did Not Do The Research“, případně „Acceptable Breaks From Reality“

 53. JacenTravers | 8.6.2011, 22:22

  No že je z vědeckého hlediska hyperprostor blbost by netvrdil tak jistě. Světelné rychlosti jsme zatím ještě nedosáhli. Možná někdy dosáhneme.

 54. Aries | 8.6.2011, 22:37

  Netvrdím, že je hyperprostor blbost, tahle stránka se týká právě takoývch „přešlapů“, jako zmíněná absence vakuua, zvuky a výbuchy ve vesmíru, atd.

 55. fidži | 9.6.2011, 20:15

  No mě star wars univerzum fascinuje ale zrovna a opomíjím že je ve vesmíru zima nebo že tam nehoří a nešíří se zvuk, ale trošku mi ta díra v té lodi ( a není to je v tomto traileru) působí jako pěst na oko myslím že by se tomu mohli vyvarovat pro příště, ale jinak skvělý trailer :)

 56. Honza | 14.6.2011, 09:48

  Co mě na traileru trochu vadí je okamžik, kdy má zabracký jedi přehozené světelné meče. Druhou část boje začíná se zeleným v levé ruce a modrým v pravé. Když ale udeří pomocí síly do podlahy, tak je má opačně. Člověk by řekl, že uhlídat „skript“ u CGI filmečku by neměl být takový problém… zbytečně to kazí výsledný dojem :(