Fan Friday a Community Q&A - SW-TOR.cz - Star Wars: The Old Republic (SWTOR) SW-TOR.cz – Star Wars: The Old Republic (SWTOR)

Fan Friday a Community Q&A

Vydáno: 17.12.2010 v 18:56 | Autor: Aries | Komentáře

Dnešní oficiální update má hned tři části. První z nich je Fan Friday. Jeho významnou částí je komunitou vytvořený komiks In Shadows Walk, který se odehrává během Sithského útoku na Coruscant.

Druhou částí updatu je krátká recenze knihy Decieved, věnující se jednomu z nejznámějších Sithů z doby The Old Republic, Darth Malgusovi. Z knížky si můžete v angličtině přečíst první dvě kapitoly. První na oficiálních stránkách, druhou pak na StarWars.com

No a jak se říká, to nejlepší nakonec, jeden z vývojářů, tentokrát Dallas Dickinson, Director of Production, se uvolil ke zodpovězení několika otázek od komunity.  Jejich překlad najdete v pokračování novinky

 1. Půjde levelovat jenom hraním PVP? (metaspy)
  Ano půjde. Jsme velcí zastánci možnosti vybrat si styl hry – nechceme nikoho nutit dělat jednu věc jenom proto, aby se pohnul dále. Čili půjde levelovat pouze hraním PVE nebo PVP.
 2. Budou v rozhovorech titulky? (DarthDrakes)
  Defaultní nastavení má titulky vypnuté, ovšem můžete je zapnout. A pochopitelně se titulky budou ukazovat  u všech mimozemšťanů, co nemluví standardním jazykem. Neočekáváme, že by se naši hráči naučili Shyriiwook jenom aby mohli hrát.
 3. Vybírají se stále testeři? (screally)
  Rozhodně! Výběr testerů bude probíhat, dokud budeme testery potřebovat.
 4. Budou rozdílné typy serverů, jako třeba PVE nebo PVP servery? (Fruskov)
  Bude množství typů serverů, včetně PVE a PVP serverů.
 5. Budeme moci hodně možností jak svoje postavy upravovat? (Galivos)
  Vzhledem k tomu, že obličej vaší postavy uvidíte dost často v konverzacích, je absolutně důležité, aby jste měli možnost vypadat úžasně a unikátně. Mám velké množství možností pro obličej/hlavu/tělo už během tvorby postavy, o nářezovém gearu nemluvě.
 6. Jak bude vypadat postup postavy v TOR? Bude to kompletní zážitek, nebo jenom rychlé prolétnutí na maximální level, kde začne ta pravá „zábava“? (Destrucshot)
  TOR bude splňovat všechno, co lze čekat od RPG od Bioware. Nechceme aby se hráči nudili, měli potřebu grindovat, nebo si myslet „sakra, už abych byl na maximálním levelu, kde je to teprve sranda“. Chceme najít prostor pro všechny druhy hráčů. dva příklady jsou ideální – hráči, co netrpělivě čekají na maximální level budou mít k  dispozici flashpointy, raidy, warzones a všechno, co lze očekávat od MMORPG na maximálním levelu. Zároveň ale chceme, aby si i power-gamers vychutnali celý příběh.
 7. Budou battlegroundy příběhově silné jako klasické questy v PVE? (Svarteryttaren)
  Ne tolik. Chceme, aby Warzones měly smysl i když je budete hrát několikrát, z čehož plyne, že nemůžou mít příběh propracovaný jako osobní mise vaší postavy. Přesto ale dovedou mít svůj vlastní příběh. Chceme, aby z nich byl pocit podobný velkým bojovým scénám z filmů. A proto musejí mít příběh.
 8. Co když nechci zabít Kapitána, ale můj kamarád v partě se rozhodne ho zabít? Musím pak nést následky jeho činů? (monorico)
  Jak Daniel Erickson řekl na PAXu světlá a Temná strana jsou založené na úmyslech. Pokud jste opravdu chtěli zachránit kapitána, a Sith warrior ve vaší partě se rozhodne mu podříznout hrdlo, vesmír bude vědět, co jste chtěli udělat. Takže dostanete svoje Light Side body. Zkrátka nechceme, aby jiní hráči narušili to, jakou postavou chcete být.
 9. Budou ve hře místa, kde si budu moci sednout a pozorovat, co se děje kolem a poslouchat při tom in-game hudbu? (Raimun)
  Taková místa už ve hře jsou nyní. Všechny planety mají svoje unikátní hudební styly, stejně jako krásné efekty prostředí, a i když zašpiněná kantýna na Nal Hutta nevypadá zrovna krásně, působí přesně jako kantýna ve Star Wars, kde můžete poslouchat místní hudbu a sledovat slizkého Rodiana jak se snaží sbalit místní tanečnici.
 10. Dozvíme se něco o end-game obsahu před spuštěním? (Crazy_Person)
  Rozhodně – minimálně vám tu teď můžu nastínit směr, ale na detaily si musíte ještě počkat. Pro ty z vás, kteří budou chtít pokračovat v hraní jedné postavy budou možnosti raidů, warzones a podobných PVP možností, stejně jako obtížné Flashpointy. Pro ty z vás, kteří si už své dobrodružství zcela vychutnali nabídneme jednu z nejvybízivějších možností si příběh projít znovu.

Komentáře - Napsat komentář
 1. Eldariel | 17.12.2010, 19:19

  Tak celkem pěkný update, těším se až si přečtu ten komiks.

 2. šaman | 18.12.2010, 10:43

  neni na co se těšit,pokud ho nerozšíří tak se bude jednat pouze o komiksovou verzi filmtraileru o útoku na korusant

 3. Aries | 18.12.2010, 22:49

  @šaman: na tomhle komiksu je hezké, že ho tvoří vskutku oddaní fanoušci hry. A jak je vidět, první kapitole ještě pár stránek chybí.

 4. šaman | 19.12.2010, 20:35

  takže už se ví že bude pokračování?jestli ano,budete opět dělat překlady?

 5. Darth Gurth | 28.12.2010, 04:54

  Jen poznamka k Deceived, tady http://www.rebelscum.com/books/Kemp-SW-TOR-DECEIVED-chap3.pdf je k precteni i treti kapitola. Pocitam, ze vsichni, co precetli prvni dve to vedi, ale prece je pro jitotu doplnuji ;)

 6. šaman | 28.12.2010, 20:03

  A nevíte někdo o češtině?